MedyaFaresi MedyaFaresi

Habertürk'ün program sorumlusu kim oldu?

İstifa depreminin ardından kendisini toplamaya çalışan Habertürk, boşalan koltuklara atama yapmaya devam ediyor. Bakın program sorumlusu kim oldu?

Eklenme: 07 Ağustos 2009 17:38 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 05:30

Deneyimli belgeselci Cengiz Özkarabekir, Habertürk Televizyonu'nun Program Sorumlusu olarak atandı. Özkarabekir, haber dışı tüm programların tek yetkilisi olarak görev yapacak.

CENGİZ ÖZKARABEKİR KİMDİR?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Özkarabekir, gazeteciliğe Star Tv'de haber kameramanı olarak başladı. 1994 yılında SHOW TV Haber Merkezinde, 1998 yılında da yine STAR TV Haber Merkezinde çalıştı. 2000 yılında girdiği CNNTÜRK program bölümünde, "Belgesel Yapımcısı ve Yönetmeni" olarak görev yaptı. Sarı basın kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Evli ve bir çocuk babası.

Hazırladığı belgesellerde "Yapımcı-Yönetmen" olarak görev yapmasına rağmen, yine belgesellerin büyük kısmında "Görüntü Yönetmenliği" görevini de üstlenmekte. Ayrıca 2 sezon boyunca Mehmet Yaşin'le birlikte CNNTÜRK'te "Lezzet Durakları" adlı programı yaptı.

2007 yılının Aralık ayında Habertürk T.V'nin belgesel departmanı editörü ve yönetmeni oldu. Ekibiyle birlikte yaptığı birçok belgeselin dışında "3 İNSAN 3 ÖYKÜ" adlı haftalık belgesel programı hazırladı. Ayrıca, belgesellerinde "Görüntü Yönetmenliği" de yapan Özkarabekir, son olarak HaberTürk T.V'nin tüm görselinden sorumlu "Art Direktör"ü olarak görev yapıyordu.