MedyaFaresi MedyaFaresi

Habertürk'ün anketi sonuçlandı! Türkiye hangi diziyi izliyor?

Habertürk.com okurlarının cevapladığı ankete göre, hangi dizi kıl payı farkla birinci oldu?

Eklenme: 30 Eylül 2010 12:38 - Güncelleme: 22 Mart 2016 19:18
HABERTURK.COM'un yaptığı ve 50 binden fazla kişinin katıldığı ankete göre, yeni sezonun en başarılı dizisi %23 oyla Fatmagül'ün Suçu Ne? oldu. Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren ilgiyi üzerine çekmeyi başaran dizi Fatmagül'ün Suçu Ne?, dört erkeğin tecavüzüne uğrayan ve tecavüzcülerinden biriyle evlenmek zorunda kalan Fatmagül'ün dramını anlatıyor.

İkinci sırada ise, %22,57 oyla, yine Kanal D'nin iddialı yapımlarından Öyle Bir Geçer Zaman Ki yerini aldı. 1960'lı yıllarda geçen drama türündeki dizide, Osman rolündeki küçük oyuncu Emir Berke Zincidi, muhteşem oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Polisiye dizilerde ise %12,88 oyla Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, %4,24 oyla 7. olan Umut Yolcularını solladı.

Fox'un iddialı dizisi, Kapadokya'da geçen bir aşk hikayesinin anlatıldığı Yer Gök Aşk da % 11.90 oy alaral, atv'nin iddialı dizisi Kılıç Günü'nü (%11,86) küçük bir farkla solladı ve 4. oldu. Hayatının son 90 gününü intikam almaya adamış bir adamın konu alan dizi Kılıç Günü, Ezel'e rakip gösteriliyordu.

Anketin diğer dizileri, Osmanlı Devleti'nin son yıllarında, işgal altındaki İstanbul'da geçen Deli Saraylı %9,52 oyla 6. olurken, Bergüzar Korel ve Bülent İnal'ın başrollerini paylaştığı Bitmeyen Şarkı adlı dizi % 4,03'le 8. sırada yer aldı.

Habertürk.com