MedyaFaresi MedyaFaresi

Haber Global'de deprem: Mirgün Cabas ve Şirin Payzın başlamadan kovuldular

Medyafaresi.com özel haber- Azeri sermayesinin kurduğu Haber Global'de kriz üstüne kriz patladı. Yeni Genel Yayın Yönetmeni'nin transfer ettiği Mirgün Cabas ve Şirin Payzın için tüm hazırlıklar yapılmasına rağmen apar topar yollar ayrıldı.

Eklenme: 14 Şubat 2020 12:46 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 12:59

Medyafaresi.com özel haber /

Haber Global'de tuhaf olaylar yaşanıyor..

Bir süredir izinlerin haftada bire indirilmesi nedeniyle kazanın kaynadığı Haber Global'de şimdi de ekran yüzü ve maaş krizi var.

İddialara göre ünlü haberci Mirgün Cabas'la çarşamba günü son toplantı yapıldı ve her konuda anlaşma sağlandı. Stüdyo için hazırlıklara başlandı, programın ismi belirlendi. Ancak ne olduysa dün Kanalın Azeri Ceo'su ve yeni Genel Yayın Yönetmeni Mammad Gülmamadov programın yapılmamasına karar verdi. Gerekçenin ise programa yayın saati bulunamaması olduğu söylendi.

Bir başka ünlü ekran yüzü Şirin Payzın'la da görüşen, hatta program departmanına format hazırlayın dediği öne sürülen Gülmamadov'un ani bir kararla bu projesinden de vazgeçtiği iddia edildi.

Erdoğan Aktaş'la yolları ayırdıktan sonra Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna da bizzat oturan Ceo Gulmamadov personel maaşlarıyla da ilgili sıkıntılar yaşıyor.

Önce çalışanlara 250 TL maaş zammı yapan ancak tepkilerin ardından bir 250 TL daha artış yapan yeni Genel Yayın Yönetmeninin haber kanalının izlenirliğini artırıp artıramıyacağı da merak ediliyor. Yeni istifaların da kapıda olduğu söyleniyor.

Medyafaresi.com