MedyaFaresi MedyaFaresi

Haber dergilerinin efsanesi Nokta iddialı döndü! Bu noktada kimler buluştu?

Bir zamanlar müthiş kapaklarıyla, olay röportajlarıyla gündemi sarsan Nokta dergisi yeniden yayına başladı. Dergide usta kalemler biraraya geldi. İşte ilk sayının konuları.

Eklenme: 02 Kasım 2006 13:25 - Güncelleme: 14 Şubat 2016 15:30
İlk kez 15 Şubat 1982 tarihinde okurlarıyla buluşan ve senelerce gündemin en önemli meselelerini cesurca işleyen Nokta dergisi, yeni yayın anlayışı, yeni yönetimi ve yayın ekibiyle 2 Kasım Perşembe günü yeniden bayilerde.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Ayhan Durgun'un yaptığı Yeni Medya Basın Yayın A.Ş. tarafından yayımlanacak Nokta, yayın mirasına yakışır bir anlayışla, her hafta gündemi belirleyecek konulara yer verecek.

Genel Yayın Yönetmenliğini ALPER GÖRMÜŞ'ün üstlendiği Nokta dergisinin yazar kadrosunda bulunan isimler: AHMET ALTAN, KÜRŞAT BUMİN, MAHİR KAYNAK, ÜMİT KIVANÇ, SEVİM GÖZAY, ÜMİT BAYAZOĞLU, MURAT MENTEŞ, NAZAN ÜSTÜNDAĞ.

Dağıtımı Yay-Sat ve Merkez Dağıtım aracılığıyla yapılacak Nokta, 2 Kasım günü Türkiye'nin tüm satış noktalarında satışa ve okurlarının ilgisine sunulacak.

Yeni yayın ekibiyle, Türk basın tarihinde 25. yılını dolduracak olan dergi, herkes okusun diye 1 YTL'den satışa sunulacak.

Nokta dergisinin ilk sayısının kapak konuları şöyle:

- Radikal sol, varoşlarda "yozlaşmaya" savaş açtı: Bu cephe başka cephe
- Emniyet Raporu: Atabey krokileri "bombacı" astsubayın elinden…
- Nobel Barış Ödülü adayı Liceli Sait Şanlı: "Türkiye'yi affetmek kurtarır."
- Eski Refah'lı ve eski CHP'liden "ama"sız özgürlükçü parti.
- 27 Mayıs'ın sıkıyönetim komutanı Yassıada'yı sarıp idamları engellemeyi düşünmüş.
- Orhan Gencebay: "İsmail YK çok sevdiğim bir kardeşim."
Etiketler : nokta, dergi