MedyaFaresi MedyaFaresi

Güneş'ten olay Aydın Doğan manşeti

Suruç sonrası yaşanan olaylara Doğan medyasının sessiz kaldığını iddia eden Güneş gazetesi bugün manşetinde Aydın Doğan'a verdi veriştirdi.

Eklenme: 22 Temmuz 2015 13:26 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 12:10

Suruç'taki kanlı saldırı sonrası İstanbul'da uzun namlulu silahlarla gösteri yapan ve yer yer polisle çatışan eylemcilerin ortalığı savaş alanına çevirdiğini ancak Türkiye'yi karıştırmak için yapılan bu provokasyonlara Doğan medyasının sessiz kaldığını iddia eden Güneş gazetesi bugün manşetinde Aydın Doğan'a çaktı.

"Yine Türkiye'yi Karıştırıyor" başlığı ile ve Aydın Doğan'ı Kürt yerel kıyaferleri ve poşu ile gösteren fotomontaj bir fotoğraf ile kullanılan manşet haberinde şöyle denildi:  


"Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği rehine olayında DHKP-C’ye açıkça destek veren Aydın Doğan, aynı tutumu Suruç’taki kanlı saldırıyı bahane eden terör örgütü yandaşlarına da gösterdi. Teröristlerin ortalığı savaş alanına çeviren eylemlerine tek satır yer vermeyen Doğan, Demirtaş’ın “silahlanın” çağrısını da görmezden geldi. Taksim’deki protestolar sırasında polisin kendisine havai fişek ve molotofla saldıran gruba tazyikli su ile müdahale etmesini de çarpıtarak “Suruç protestosuna Taksim'de polis müdahalesi” şeklinde duyurdu.
BAKLAYI ÇIKARDI

Hürriyet Gazetesi’nin devrik Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de Suruç’ta 32 kişinin öldüğü kanlı saldırının hemen ardından AK Parti’yi suçladı. Koalisyon kurulamaması halinde yapılacak olan erken seçime karşı da ön almaya kalkışan Özkök, böyle bir ortamda erken seçime gidilemeyeceğini öne sürdü.

ŞEHİT'E BİR SATIR YER

Aydın Doğan’ın gazetesi Hürriyet, Adıyaman’da PKK tarafından şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’a da neredeyse hiç yer vermedi. Şehit haberini ilk sayfada tek satırlık bir başlık ile gören gazete, iç sayfalarında da şehit asker için küçük bir yer verebildi.