MedyaFaresi MedyaFaresi

Gümüşdağ Aziz Yıldırım ile Metris'te ne konuştu?

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile Göksel Gümüşdağ ve Lütfi Arıboğan'ın istifalarının arkasında Metris Cezaevi olduğu iddia ediliyor.

Eklenme: 31 Ocak 2012 23:33 - Güncelleme: 16 Mart 2016 17:28

26 Ocak’ta gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulun ardından görev devam edip etmeyeceği merak konusu olan TFF Yönetim Kurulu, dün yaptığı toplantıda, futbolun içinde bulunduğu kaos ortamının daha da derinleşmesini önlemek amacıyla göreve aynen devam etme kararı almıştı.

Federasyonun bugün yaptığı toplantıda TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile başkanvekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan’ın görevlerinden istifa etmeleri, şok etkisi yaptı. Dün yapılan toplantının üzerinden henüz 24 saat geçmişken, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’ndaki bu radikal karar, spor kamuoyu tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, federasyondaki 3 istifanın perde arkasında, Göksel Gümüşdağ’ın, bugün Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşme yatıyor. TFF Başkanvekili Gümüşdağ’ı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Metris Cezavi’nde görüştüğü ve bu görüşmenin ardından istifaların geldiği iddia ediliyor.

Eyüp TURAN/ İHA