MedyaFaresi MedyaFaresi

Gül'den Ordu ve Giresun tweetleri!

FOTO GALERİ- Cumhurbaşkanı Gül, Twiter'daki hesabından Ordu ve Giresun ziyaretlerine ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Eklenme: 24 Kasım 2013 18:08 - Güncelleme: 27 Kasım 2015 21:50

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ordu ve Giresun ziyaretlerini sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Twitter'da paylaştığı fotolar...

Karadeniz'in incileri olarak nitelendirdiği Ordu ve Giresun'u Cuma ve Cumartesi ziyaret ettiğini anımsatan Gül,  "30 yıldan sonra ilk kez bir Cumhurbaşkanı ağırlayan iki ilde de büyük coşku vardı" ifadelerini kullandı.

Havaalanından Ordu'ya giderken Ünye ve Fatsa'da durduğunu ve vatandaşlarla selamlaştığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, bununla ilgili  fotoğrafa da yer verdi.

'Ordu ve Giresun' denildiğinde akla ilk olarak fındığın geldiğini anlatan Gül, "Dünya'da üretilen fındığın yüzde 80'i burada yetişiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Boztepe'de çekilen fotoğraflarını da paylaşan Gül, "Ordu'nun meşhur Boztepesi'nden şehrin tüm güzelliğini izledim. Burası yamaç paraşütü için ideal yerlerden birisiymiş" notunu iletti.

Ziyaretlerine ilişkin fotoğraflara da yer veren Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

"Ordu Valiliği önünde büyük bir kalabalık vardı. Hepsine tekrar sevgilerimi iletiyorum. Ertesi güne beni selamlamak için kıyıya yanaşan Ordulu balıkçı teknelerinin sirenleriyle başladık. Giresun'a hareketten önce ben de balıkçıları ziyaret ettim. Sohbet ettik, ağları nasıl tamir ettiklerini gördüm."

Ordu ile Giresun arasında yapımı süren havalimanı inşaatında da incelemelerde bulunduğunu aktaran Gül, "Burası, dünyada tamamı deniz üzerine inşa edilen 3. havalimanı olacak. Bu proje ile gurur duydum" ifadelerini kullandı.

Giresun'un Bulancak ilçesinde yapımı devam eden tamamı taştan olan camiyi "zarif" mimarisini "çok etkileyici" olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Gül, Giresun Valiliği önünde de kalabalık vatandaş topluluğunca karşılandığını belirtti.

Bazı fotoğraflara da yer veren Gül, şunları belirtti:

"Karadeniz'in sarp coğrafyası ile insanımızın pratik zekası birleşince ilginç çözümler ortaya çıkıyor. Cep telefonları yokken Giresunlular tepeden tepeye ıslık çalarak buldukları 'kuş dili' ile haberleşiyormuş. Bu hanımın ıslığına karşıdan cevap geldi"

Kivinin de Karadeniz Bölgesi'nin gelir kaynaklarının arasına katıldığını bildiren Gül, Giresun'da bir bahçede kivi topladığı sırada çekilen fotoğrafını da paylaştı.

AA