MedyaFaresi MedyaFaresi

Gözleri görmeyen oğluna 90 dakika maç anlatan baba

Mahalle maçında gözüne kaçan polen sonucu gözlerini kaybeden Kenan Kabakoğlu, Altay maçlarında babasıyla boy gösteriyor. Baba, 90 dakika boyunca bir spiker gibi oğluna maçı anlatıyor.

Eklenme: 15 Ocak 2016 15:04 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 13:56

Kenan Kabakoğlu, 15 yaşında görme engelli bir Altay taraftarı. Küçük bir çocukken gözlerinde bir sorunu yokmuş. 7 yaşındayken abisi İhsan'la gittiği Altay-Eskişehir maçından sonra Altaylı olmuş. "O maçta bu büyük taraftara ve camiaya aşık oldum" diyor.

O zamanlar mahalle maçlarında kalecilik yapan Kenan'ın en büyük hedefi birgün Altay'ın kalesini korumak olmuş. Ama altyapıya yazılmak için biraz daha büyümeyi beklerken, 5 yıl önce mahalle maçında kalesine gelen bir topu çıkardığı sırada gözüne polen kaçmış.

"Kaşıdım, kaşıdım. Sonra doktora gittik. Alerji yaptı. Sonra yavaş yavaş böyle oldu." diye anlatıyor görme yetisini kaybetmesine neden olan üveit hastalığının ilerleme sürecini. Başlarda en büyük endişesi "Zaten bir sevgimiz o var. Anneden babadan sonra o geliyor" dediği Altay'ın maçlarını takip edememek olmuş. Ama imdadına babası yetişmiş."Kenan yatıyor kalkıyor Altay. 20 liralık kontör yüklüyoruz. O gidiyor kulübü arıyor. Bugün idman var mı? Sakatlığımız var mı? Cezalı oyuncumuz var mı diye soruyor" diyen babası Mesut Kabakoğlu, onu Altay'ın İzmir'deki tüm maçlarına götürüp 90 dakikayı bir spiker gibi anlatmaya başlamış. Baba oğlun geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya düşen bu görüntüleri herkesi duygulandırmıştı.

Bunun üzerine Altaylı taraftarlar bir organizasyonla Kenan'ı hep gitmek istediği tesislerde, futbolcularla ve teknik heyetle buluşturdu.Bu buluşmada futbolcular Kenan'ı ve babasını bu hafta sonu İstanbul'da oynanacak Maltepe-Altay maçına götürme sözü verdi.

Kenan'ın deplasmana gideceğini öğrendiğindeki sevincini gören babası, bundan sonra borçla harçla da olsa çocuğunu tüm deplasmanlara götüreceğini onun bu sevgisini asla kırmayacağını söyledi.