MedyaFaresi MedyaFaresi

Gözler bu toplantıda: Muharrem İnce az sonra gazetecilerin karşında

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın "Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü" öne sürdüğü isim olan CHP Parti meclisi üyesi Muharrem İnce, konuyla ilgili bugün 13:00'da basın toplantısı düzenleyecek.

Eklenme: 24 Kasım 2019 12:30 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 13:04

Muharrem İnce, "Beştepe'de Erdoğan'la görüştüğü" yolundaki iddiayı kesin bir dille yalanlamış ve "Kanıtlasınlar kendimi Taksim'de yakarım" demişti.

Sözcü yazarı Rahmin Turan, 20 Kasım tarihli köşe yazısında “9 Kasım’da bir CHP’linin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazdı.

İddianın gündemde bomba etkisi yaratmasıyla birlikte Rahmi Turan, cuma günü sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “söz konusu CHP’li’nin Muharrem İnce olduğunu” öne sürdü.

Rahmi Turan, haberi aldığı kaynağın kimliğini gizli tutarken, gazeteci Talat Atilla, Odatv’ye “Haber kaynağı ben değilim. Bunu söyleyenleri mahkemeye vereceğim” şeklinde demeç verdi.

Sözcü yazarı Turan ise bu beyan üzerine yine sozcu.com.tr üzerinden “Saray’daki CHP’li” yazısındaki bilgi kendisine Talat Atilla’nın verdiğini açıkladı.

“Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü” yolunda iddiayı kesin bir dille yalanlayan CHP’li Muharrem İnce ise gelişmelerle ilgili bugün 13.00’da basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.