MedyaFaresi MedyaFaresi

Gitarın seksi tanrıçası Türkiye'de sahne alacak!

FOTO GALERİ - Rolling Stone tarafından \"Gitarın Tanrıları\" listesindeki tek kadın sanatçı olan Kaki King, 7 Mayıs Salı günü Akbank Sanat'ta sahne alıyor.

Eklenme: 02 Mayıs 2013 16:55 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 21:18

KAKI KING FOTO GALERİ

Hayranlık uyandırıcı bir kariyere sahip olan ve müzik dergisi Rolling Stone tarafından "Gitarın Tanrıları" listesindeki tek kadın sanatçı olan Kaki King, 7 Mayıs Salı günü Akbank Sanat’ta sahne alıyor. Henüz 34 yaşında olmasına rağmen sıradışı bir kariyere sahip olan Katherine Elizabeth King, kısaca Kaki King, bugüne kadar toplam altı albüm ve iki EP yayımladı.

Aynı zamanda, Foo Fighters, The Mountain Goats gibi ünlü rock gruplarıyla birlikte sahne alan sanatçı, Sean Penn’in "Into the Wild" filmi için yazdığı müzikle "En İyi Özgün Beste" dalında Golden Globe Ödülü’ne aday oldu.

Kaki King, Grammy’e aday olan "August Rush" filminin müziklerine de imza attı.

2009 yılında Ovation Firması, halen tüm dünyada satılmakta olan Kaki King imzalı gitar modelini piyasaya sundu.

Ünlü gitarist,  2012 yılında çıkardığı ve büyük ilgi gören son albümü Glow’un dünya turnesi kapsamında 7 Mayıs Salı günü saat: 20.00’de, Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konserde, kendine has gitar çalma tekniğini rock müziği formatında yorumladığı ve USA Today tarafından "büyüleyici" olarak nitelendirilen müziği, heyecan verici sahne performansı ile izleyicilere unutulmayacakları bir konser ziyafeti sunacak.