MedyaFaresi MedyaFaresi

Gezi eylemlerinin arkasında hangi karanlık güç var?

Medyafaresi.com yazarı Enis Ersoy, Başbakan Erdoğan'a uluslararası bir komplo kurulduğu iddialarına çarpıcı bir analizle yanıt verdi.

Eklenme: 12 Haziran 2013 16:55 - Güncelleme: 22 Mart 2016 16:00

Enis Ersoy, Erdoğan için uluslararası tezgah kurulduğu tezini köşesine taşıdı. 28 Şubatçılardan, İsrail, İran ve Suriye'ye kadar uzanan bu karanlık güçler bakın neymiş...

İşte o analiz..

 Arkadaşlar diyor ki;

-Başbakan Erdoğan, uluslararası bir darbe girişimi ile karşı karşıya.

-Üretmeden, paradan para kazanan kan emici faiz lobisi Türkiye'nin karışmasını, istikrarsızlığa sürüklenmesini istiyor.

 -28 Şubat'ta hükümeti alaşağı etmek için egemen güçlerle işbirliği yapan yalı sakinleri, bu kez Erdoğan'ı bitirmek için kolları sıvadı.

-İsrail'den, Suriye'ye; İran'dan Rusya'ya pek çok ülke bu tezgahın içinde.

-Eylemlerin organizasyonunda yabancı merkezlerin parmağı var. Hükümetin elinde bu konuda deliller var.

-Yabancı televizyonlar, gazeteler olayları olduğundan daha büyük gösteriyor.  Amaçları Tayyip Erdoğan'ın, Kaddafi gibi bir diktatör olduğuna dünyayı inandırmak.


Tamam arkadaşım, hepsine kabul. Ama benim de aklımı kurcalayan birkaç nokta var:

-Peki bütün bu uluslararası organizasyonun parçaları neden 10 yıl durdu, bugünü bekledi?

-Time dergisi Erdoğan'ı yılın adamı seçerken iyiydi de, CNN İnternational, olayları yayınlayınca neden kötü oluyor?

-Uluslararası sermaye Türkiye'ye yatırım yaparken iyiydi de şimdi demokrasi konusundaki kaygılarını dile getirince mi kötü oldu?

-Onbinlerce insan sadece o dış güçler istediği için mi sokaklara döküldü?  Yaşam tarzlarının tehlikede olduğunu hissettiren, "gidin evinizde için" diyen,  Esad mıydı, Obama mı?

 -Ağaçları korumak için eylem yapan gençlere ilk gecenin şafağında copla, biber gazıyla saldıran, çadırlarını yakan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri miydi?

-Sesini duyurmaya çalışan insanlara çapulcu diyen, protestocu ile vandalı ayırmadan memleketi gaz müptelası yapan faiz lobisinin ileri gelenleri miydi?

Sözün özü, bir yerlerde düğmeye basıldığında kitlelerin nasıl sokağa döküldüğünü bu ülke çok iyi bilir. Ama dışarıda karanlık güç avına çıkmadan önce, birilerinin "acaba benim de hatalarım oldu mu?" sorusunu kendisine sorması lazımdır. Kendi insanını ayrıştırır, farklı düşünene, farklı yaşam tarzlarını seçenlere hakaret ederseniz, ülkede huzursuzluk yaşanması için yabancılara ihtiyacınız olmaz.

http://twitter.com/enisersoy35