MedyaFaresi MedyaFaresi

Gergedan Mevsimi, Asteriks ve Bulut Atlası vizyonda!

VİDEO- Sinemaseverler bu hafta macera, dram ve bilim kurgu türlerinde 3 yeni film ile buluşuyor. İşte o filmlerin fragmanlarına kısa bir bakış...

Eklenme: 25 Ekim 2012 17:50 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 05:28

İŞTE O FİLMLER.. FRAGMANLARI İÇİN TIKLAYIN.. VİDEO

Haftanın öne çıkan filmi sürgündeki ilk filmini çeken İranlı yönetmen Bahman Ghobadi imzasını taşıyan “Gergedan Mevsimi.” Ghobadi, 30 yıl önce ailesine öldüğü bildirildiği için, ülkeyi terk eden eşi ve çocuklarını bulmak için İstanbul’a gelen Sahel’in hikâyesini geçmişi ve bugünü harmanlayarak anlatıyor. Filmin başrollerini Monica Belluci, Behrouz Vossoughi ile Yılmaz Erdoğan, Beren Saat, Belçim Bilgin, Ahmet Mümtaz Taylan paylaşıyor.

Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat...

Monica'nın sevişme sahnesi için yatak bulunamadı

ASTERİKS VE OBURİKS GİZLİ GÖREVDE (ASTERIX ET OBELIX: AU SERVİCE DE SA MAJESTE)

Roma imparatoru Sezar yeni yerler fethetmeye doymamaktadır. Görkemli ordusunun başına geçerek, bilinen dünyanın hemen kıyısında duran ve Britanya ismiyle bilinen adayı da işgal etmeye karar verir. Zafer elde etmek neredeyse yine kaçınılmazdır ancak ufacık bir köy, tek başına işgâle direnmektedir. Bu macerada delikanlının eğitimini tamamlamasına şahit olurken bir yandan da karşımıza sürpriz renkli karakterler çıkaran bu keyifli serüven 3D olarak seyircinin karşısında. Laurent Tirard’ın yönettiği ve Gerard Depardieu, Edouard Baer ile Vincent Lacoste’nun oynadığı “Asteriks ve Oburiks Gizli Görevde”nin Türkçe dublajında ise Bay J, Geveze ve Sezai Aydın sesleriyle karakterlere hayat veriyor.

GERGEDAN MEVSİMİ (RHINO SEASON)

MONİCA BELLUCCİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

MONİCA BELLUCCİ SEKSİ VİDEO İÇİN TIKLAYIN

“Gergedan Mevsimi”, 30 yıl önce ailesine öldüğü bildirildiği için, ülkeyi terk eden eşi ve çocuklarını bulmak için İstanbul’a gelen şair Sahel’in hikâyesini anlatıyor. 30 yıl sonra hapishaneden çıkan Şair Sahel, kendisini öldü bildiği için İstanbul’a giden karısını bulmak üzere İstanbul’a gelir. Sahel’in de, eşinin de hayatlarını alt üst eden kişinin de buluştuğu ortak nokta, “Aşk”tır. Filmin başrollerini dünya sinemasının starlarından Monica Belluci, İran’lı efsanevi oyuncu Behrouz Vossoughi ile Türk sinemasından Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Ahmet Mümtaz Taylan paylaşıyor. Ayrıca şarkıları dünya listelerinin üst sıralarında yer alan İran asıllı İsveçli ünlü şarkıcı ve oyuncu Arash Labaf da filmin sürprizlerinden biri. “Gergeden Mevsimi”nin yönetmen koltuğunda ise sürgündeki İranlı yönetmen Bahman Ghobadi.

BULUT ATLASI (CLOUD ATLAS)

1850′de Pasifik’i geçen bir gezgin, suskun bir besteci, asil ruhlu bir gazeteci, alacaklılarından kaçan bir yayınevi sahibi, ölüm sırasını bekleyen genetiği değiştirilmiş bir garson, bilim ve medeniyetin karanlık yüzüne tanık olan genç Pasifik adalı, tarihsel zaman dilimi içinde her birinin yankılarını anlatıyor. Tom Tykwer, Andy Wachowski ile Lana Wachowski’nin yönettiği ve Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant ile Hugo Weaving’in oynadığı “Bulut Atlası” David Mitchell’in romanından uyarlandı.