TRT'nin Gençler için Gazetecilik ve #hellobrother kampanyaları iki dalda ödüle aday gösterildi

‘World Citizen’ın "Gençler için Gazetecilik - Journalism for Juniors -J4J" ve #hellobrother kampanyaları dünyanın en etkili medya, eğlence ve teknoloji fuarı olan IBC'nin düzenlediği IBC 2019 Sosyal Etki Ödülleri’nde iki dalda ödüle aday gösterildi.

Eklenme: 12 Temmuz 2019 13:18 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 15:15

TRT’nin değişime ilham olmak sloganıyla hayata geçirdiği ve küresel vicdan çağrısı yapan sosyal sorumluluk girişimi ‘World Citizen’ın "Gençler için Gazetecilik - Journalism for Juniors -J4J" ve #hellobrother kampanyaları dünyanın en etkili medya, eğlence ve teknoloji fuarı olan IBC'nin düzenlediği IBC 2019 Sosyal Etki Ödülleri’nde iki dalda ödüle aday gösterildi.

IBC, her sene 170'den fazla ülkeden 55.000'in üzerinde katılımcıyı cezbetmekte ve 1,700'den fazla alanında lider teknoloji şirketini bu katılımcılarla bir araya getirmektedir.

IBC bünyesinde bu yıl düzenlenen ve sosyal sorumluluk projelerinin desteklendiği "IBC Sosyal Etki Ödülleri" yarışmasına dünyanın dört bir yanından etkileyici bir çok kampanya rekor katılım göstererek "Çeşitlilik ve kapsayıcılık odaklı girişimleri tanımak", "Çevresel etkiyi en aza indirgemek" ve "En iyi etik liderlik" kategorilerinde yarışmak üzere jürinin beğenisine sunuldu. Her kategorinin kazananı 13-17 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan IBC Ödül Töreni'nde ilan edilecek.

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık kategorisinde listeye giren "Gençler için Gazetecilik - J4J" programı , Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu - TRT’nin, Türkiye’de ve yurtdışında bulunan savaş mağduru gençlere ve çocuklara hikayelerini gazetecilik aracılığıyla nasıl anlatacaklarını öğrettiği ve onları sadece gazeteciliğe teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda güvenilir bilginin önemini de anlamalarını sağladığı projesidir.

TRT'nin sosyal sorumluluk girişimi TRT World Citizen tarafından oluşturulan bir diğer projesi #HelloBrother ise Etik Liderlik kategorisinde listeye girmeye hak kazandı.

Davud Nabi ve tüm Christchurch Terör Saldırısı kurbanlarının anısına, TRT World Citizen, insanların kendi ilham verici iyilik öykülerini #HelloBrother etiketiyle paylaşmaları için dünya çapında online bir video kampanyası hazırladı.

Dünyada ilk kez global bir medya ağı tarafından başlatılan, çalışanlarının sahada sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiği "World Citizen" kapsamında her sene gençlere bilgi, beceri ve daha iyi bir gelecek için umut vermeyi amaçlayan projeler gerçekleştirilmektedir.

TRT World Hakkında:

Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İngilizce yayın akışı, zengin haber ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi, objektif ve cesur habercilik ilkeleri ile “küresel izleyicinin kanalı” olmayı hedeflemektedir. Ortaya koyduğu yeni bakış açısı ile dünyada pozitif değişimin habercisi olarak haberin merkezine insanı alan, aynı haberin farklı açılarını gösteren uluslararası bir haber platformudur. Uluslararası prestijli kanallarda çalışmış tecrübeli ekran yüzlerini bünyesine katan TRT World, özellikle gelişen teknolojiyi yakından takip ederek izleyicilerine sosyal medya ve internet üzerinden de yayın yapan TV kanalları arasında yer almaktadır.
TRT’nin “Gençler İçin Gazetecilik” (J4J) ve #hellobrother kampanyaları IBC 2019 Sosyal Etki Ödülleri’nde iki dalda ödüle aday gösterildi.

Etiketler : trt, #hellobrother, haber