MedyaFaresi MedyaFaresi

Gelmiş geçmiş en iyi reklam seçildi

Şimdiye kadar pek çok reklam filminde kadın teması işlenmiş ve birbirinden seksi kadınlar ön plana çıkartılarak her ne kadar erkekleri etkilemek birinci koşul olsa da, tepkileri de beraberinde getirmişti.

Eklenme: 26 Aralık 2008 15:58 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 08:42

Kadının kışkırtıcı bir obje olarak kullanıldığı bu reklamlara bir yenisi daha eklenirken, dünyanın en iyi reklamı olduğunu düşünenler de yok değil.Siemens çamaşır makinelerinin reklamı, peki gerçekten de bunca zamandır yapılmış en iyi reklam mı?

Birbirinden güzel genç kızların rol aldığı bu reklam kampanyası, son günlerin en çok konuşulan ve tartışılan kampanyaları arasında.Siemens çamaşır makinelerini pazarlamak amacıyla yapılan reklamda, onlarca üstsüz kız, paraşütle uçaktan atlayıp 'yeryüzündeki'leri şaşırtıyor.

Reklam boyunca büyük göğüsleriyle adeta 'gövde gösterisi' yapan kırmızı bikinili kızlar, reklamın sonuna doğru gökyüzünde elele tutuşup "SiemensÇamaşır Makineleri sadece 4999" (900 dolar) yazısını oluşturuyor.

Hollandalı reklam firması Fleggaard'ın yaratıcılığıyla ortaya çıkan bu kısa film, izleyenlerin tepkisiyle karşılaşsa da otoritelerden tam not aldı.Reklamın sonuna doğru paraşütü açılmayan genç kadının havuza düşmesi ve hiçbir şey olmamış gibi havuzdan çıkıp, orada bulunanları şaşırtması da, reklama seksiliğin yanısıra mizahi bir üslup da veriyor.

Forbes ve Wired dergilerinin sayfalarında da yer alan reklam, 'Şimdiye kadar yapılmış en başarılı reklam' olarak da anılmaya başladı. Her ne kadar internetteki kadın blogculardan reklama tepkiler yağsa da, Siemens çamaşır makineleri için hazırlanan bu ilginç kampanyanın sadece erkekleri değil kadınları da içine çektiği bir başka gerçek.

Etiketler : Seksi reklam