MedyaFaresi MedyaFaresi

Gelinim Mutfakta'da haftanın birincisi kim oldu, Kim elendi?

Kanal D'nin sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta'da hangi gelin ve kaynananın birinci olacağı ve eleneceği merak ediliyordu ve belli oldu.

Eklenme: 19 Ekim 2018 19:12 - Güncelleme: 19 Ekim 2018 19:21

Gündüz kuşağının sevilen programlarından Gelinim Mutfakta’da haftanın birincisi bugün yapılan finalle belli oldu. Elenen isim ve birinci olan kişinin belirlendiği Gelinim Mutfakta 19 Ekim bölümünde Ergül Hanım, Başak ve Ezgi’yi kınamak için stüdyoya girdi. Günün en yüksek puanını alan gelini, Ezgi oldu ve çeyrek altına hak kazandı.

GELİNİM MUTFAKTA YARIŞMASINDA ELENEN KİM OLDU?

Haftanın en düşük puanını alıp elenen gelini, 53 puanla Emel oldu. Haftanın en yüksek puanını alıp haftanın birincisi olan ve altın bilezik kazanan gelini, Özüm oldu.

DÜN GELİNİM MUTFAKTA’DA NELER YAŞANDI?

Çeyrek Altını Kim Kazandı?

Haftanın dördüncü gününde 17 puan toplayan Özüm, günü birincilikle tamamlayıp çeyrek altını kazanırken Emel 14, Ezgi ile Başak ise 8 puan toplayabildi.

Yarışmacıların toplam puanları şu şekilde;

Özüm: 52

Başak: 47

Emel: 44

Ezgi: 38

GELİNİM MUTFAKTA YARIŞMASININ FORMATI NASIL?

Gelinim Mutfakta'da gelinler kendilerine verilen süre içerisinde günün yemeğini yapmaya çalışıyor, bu yarışta onları an be an izleyen kayınvalideler ise puanladığı tabakların kime ait olduğunu bilmeden puan vererek gelinini birinci yapmaya çalışıyor. Haftanın sonunda en yüksek puanı alan gelin ve kayınvalidesi 10 bin TL değerinde 5 altın bilezik kazanırken en düşük puanı alan gelin ve kayınvalidesi ise programa veda ediyor.