MedyaFaresi MedyaFaresi

Gelecek Partisi’nde Özdağ ve Öcmenler'e önemli görevler

Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığı'nda kurulan Gelecek Partisi'nde Kurucular Kuruluna giren 24.25.26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile Mali Müşavir ve Siyasetçi Gizem Satıoğlu Öcmenler partilerinin Genel Merkez Yönetim Kurullarında önemli görevlere getirildiler.

Eklenme: 30 Aralık 2019 16:00 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 16:03

En geç 3 ay içerisinde tüm yurt genelinde il ve ilçe teşkilatlarının kurulmasının tamamlanması hedeflenirken olası erken seçim ihtimallerine karşı da tüm ön hazırlıklar yapılmış durumda.

Medyafaresi.com (Ankara)

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığı'nda kurulan Gelecek Partisi'nde Kurucular Kuruluna giren 24.25.26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile Mali Müşavir ve Siyasetçi Gizem Satıoğlu Öcmenler partilerinin Genel Merkez Yönetim Kurullarında önemli görevlere getirildiler.

Gelecek Partisi Başkanlar Kurulunda 17 isim arasına giren Özdağ'a Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Kurulu Başkanlığı görevi verilirken Gizem Satıoğlu Öcmenler ise Çevre Şehircilik ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi oldu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde çalışmalarını hızlandıran Gelecek Partisi'nde taşlar yerine oturmaya başladı. En geç Ocak ayı sonunda genel merkez parti hizmet binasını hizmete girecek olan Parti'nin İl ve İlçe Teşkilatlarının kurulmasına da ağırlık verildi. En geç 3 ay içerisinde tüm yurt genelinde il ve ilçe teşkilatlarının kurulmasının tamamlanması hedeflenirken olası erken seçim ihtimallerine karşı da tüm ön hazırlıklar yapılmış durumda.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 17 kişilik Başkanlar Kurulu listesinde Manisalıların çok yakından tanıdığı isim olan 24.25.26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'da var. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak Davutoğlu'nun Genel Başkan Yardımcılığına atanan Özdağ, Davutoğlu'nun Başbakanlığı döneminde hatırlanacağı üzere aynı görevde bulunmuştu.

Asıl mesleği Mali Müşavirlikteki başarısını sivil toplum ve siyasete de taşıyan Gizem Satıoğlu Öcmenler kısa sürede parti içerisinde de kendini kabul ettirdi ve önce Selçuk Özdağ'ın daveti, Ahmet Davutoğlu'nun taktir ve öngörüleri ile önce Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyeliğine ardından da Genel Merkez Çevre Şehircilik ve Politikaları İzleme Kuruluna seçildi.