MedyaFaresi MedyaFaresi

Gaziye şerefsiz diyen şoför açığa alındı

EGO Genel Müdürlüğü, Gazi'ye hakaret ettiği iddia edilen şoförün açığa alınarak hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Eklenme: 27 Ekim 2014 21:14 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 08:50

Belediye otobüsüne binen elleri ve bir bacağı olmayan gazi Yılmaz Yiğit’in şoför tarafından hakarete uğradığı iddia edilmişti.

İddiaya göre şoför otobüse binen gaziyle tartışmış ve “Sizin gibi şerefsizlerden bıktım. O Senin gibi şerefsiz bir gaziden 2.500 TL tazminat aldım, Benim için mi gazi oldun şerefsiz” demişti.
 
Konuyla ilgili EGO'dan bugün bir açıklama geldi.

EGO’nun açıklaması şöyle: 
 
"26..10.2014 günü saat 17.05 sıralarında kuruluşumuza ait 111 kod nolu otobüsün  servisi sırasında aracı kullanan şoför personel ile bir gazi  vatandaşımız arasında yaşanan olayla  ilgili basında çıkan haberler üzerine derhal soruşturma başlatılmış ve  soruşturma neticeleninceye kadar şoför  personelimiz açığa alınmıştır. 
 
Kuruluşumuz tarafından yürütülen tüm hizmetler özellikle de toplu taşıma hizmeti sarasında vatanımız için can ve vücutlarını siper etmiş olan gazilerimizin hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanması ve hiç bir zorlukla karşılaşmamaları için azami gayret sarf edilmektedir. Verdiğimiz hizmetler sırasında vatandaşlarımızın incitilmesine hiç bir şekilde müsaade etmediğimiz gibi özellikle gazilerimiz konusunda hassas olduğumuz tüm kamu oyununun bildiği bir gerçektir.
 
Basında yer alan üzücü haberler üzerine araçlarımızda bulunan kamera kayıtları derhal temin edilerek incelenmiş olup gazilerimize yönelik basında yer alan olumsuz ifadelerin gerçeği yansıtmadığı görülmüştür. Ancak belirtildiği üzere hizmetlerimiz esnasında vatanımız ve vatandaşlarımızın güvenliği için canlarını hiçe sayan gazilerimizin en ufak şekilde incitilmesi bile kabul edilemez olduğundan yapılacak soruşturma sonrasında şoförün kusurlu bulunması halinde gerekli cezai işlemler yapılacaktır."