MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazetelerde hangi konular öne çıktı? İşte manşetler!

Hürriyet gazetesi 'Haziranda ölmek zor' manşetini kullanırken, Akşam gazetesi 'Önder Savar' başlığını tercih etti.

Eklenme: 30 Mayıs 2010 10:36 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 14:38

HÜRRİYET

Haziranda ölmek zor

Gizem Alp, kurmaca mektubunda ailesine lösemi olduğunu yazdı, bir yıl sonra bu hastalığa yakalandı. "Haziranda ölmek zor" şiirini okudu, mayısta can verdi.

MİLLİYET

Telekulak Milliyet santralına girdi

Tahliye edilen Emniyet eski Genel Müdür Yardımcısı Aslan duruşmada Milliyet'in mobil sisteminin dinlendiğini söylemişti. Milliyet binasındaki tüm konuşmaların dinlendiği anlamına geliyor.

VATAN

Savcı 125 yıl istedi

Baykal için e-postayla 'suikast ihbarı' yapan Kahraman Şeref Kasap 'iftira, suç uydurma, halk arasında korku ve panik yaratmak'tan 125 yıl hapisle yargılanacak.

RADİKAL

Krizin tehlikeli sonucu: Orta sınıf hızla eriyor!

Son krizin yarattığı durgunluk, toplumun temeli olan orta sınıfı eritiyor. Oysa orta sınıf mutlu ve iyimser bir toplum yaratmada temel rol oynuyor.

CUMHURİYET

Dinlemede bir skandal daha

Gazetemizden sonra Milliyet'in de dinlenilmesi 'kuşatma' olarak nitelendi.

AKŞAM

Önder Savar

CHP'deki değişimi ilmek ilmek ören Genel Sekreter Önder Sav, Baykal'ın ekibinden sonra Gürsel Tekin'e de geçit vermedi. A takımına alınmayan Tekin, PM'den istifa edip İstanbul'a dönüyor.

SÖZCÜ

Vergi değil kazık!

Belediyeler ev ve arsa rayiç bedellerine fahiş zam yaptı... Emlak Vergisi vermeye giden vatandaş şoke oldu. "Bütçe açığı sırtımıza yükleniyor" diyen halk isyanda.

HABERTÜRK

Ermeniler'e kızdı Arjantin'e gitmedi

Arjantin Dışişleri Bakanlığı, Ermeni lobisi baskısıyla Atatürk Anıtı açılışını programdan çıkardı. Başbakan Tayyip Erdoğan, planlı ziyareti iptal etti.

SABAH

CHP'de 27 Mayıs darbesi

MYK'ya sokulmayan Gürsel Tekin'in İstanbul İl Başkanlığı da Önder Sav'ın 27 Mayıs gecesi operasyonuyla elinden alındı.

POSTA

'Aklan da gel'

Kılıçdaroğlu'nun yola birlikte çıktığı Gürsel Tekin, CHP Merkez Yönetim Kurulu'na giremedi. CHP kulislerine göre Kılıçdaroğlu, halen Yargıtay'da süren bir davası olan Gürsel Tekin'in CHP'nin yeni imajına zarar vermemesi için aklandıktan sonra yönetime girmesini istedi.

BİRGÜN

Çözüm kin ve öfkeyi dostluğa çevirmekte

Anne Kurt'un mesajı: "Ben çocuğumu kaybettim ama barışın olması için, kan dökülmemesi için, insanların hayatlarını kaybetmemesi için mücadele edeceğim"

TERCÜMAN

CHP tam gaz

SONAR'ın 16 ilde yaptığı araştırmaya göre Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP'nin oyları 8 yıldır ilk kez AK Parti'yi geçti, yüzde 32.48'e ulaştı.

YENİ ŞAFAK

Can yoldaşını bir haftada sattı

'Siyaseti bilmiyor' diye eleştirilen Kemal Kılıçdaroğlu, 'ayak oyanlarında' hızlı çıktı. Bağlılık bildirdiği Baykal'ın karşısına 2 gün sonra aday olarak dikilen Kılıçdaroğlu, kurultayda zafer pozları verdiği yol arkadaşı Gürsel Tekin'i de saf dışı bıraktı.

ZAMAN

Ses kayıtlarındaki Yargıtay üyeleri davadan çekilmeli

Yargıtay, Ergenekon sanığı Başsavcı Cihaner'i kurtarma girişimiyle ilgili ses kayıtlarını yayınlayan medya için suç duyurusunda bulundu.