MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteler hangi olayları öne çıkardı? İşte manşetler!

Günlük gazete manşetlerinde bugün Fethullah Gülen'in Wall Street Journal'a verdiği röportaj ve Google'a kısıtlama gelmesi ihtimali yer aldı.

Eklenme: 05 Haziran 2010 10:29 - Güncelleme: 24 Mart 2016 18:16

HÜRRİYET

Gemi yorumu

ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen Wall Street Journal'a İHH'nin eylemini şu sözlerle yorumladı: 'Otoriteye karşı gelmenin işareti'.

MİLLİYET

Baskın gecesinin perde arkası

Mavi Marmara gemisi İsrail sularına yaklaşırken Ankara, Washington, Tel Aviv arasında müthiş bir mesaj trafiği yaşandı. Ancak son anda devre giren MİT de gemiyi durduramadı.

VATAN

Sıra Google'da

Youtube yasağı yetmedi, şimdi de internetin en büyük arama motoru Google'ın Türkiye'den erişimine kısıtlama geldi. Gerekçe gülünç. Gül de tepki gösterdi...

RADİKAL

Erdoğan çok sert

Başbakan: Kudüs'ün kaderi İstanbul'dan, Gazze'nin kaderi Ankara'dan ayrı değil. Hamas terör örgütü değil, İsrail idaresi devlet terörü estiriyor.

AKŞAM

3 ver 5 al

Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi'nden terörle mücadeleye destek için somut adım talep eden Ankara, karşılığında bölgeninr hızla kalkınmasının sağlayacak 5 söz verdi.

CUMHURİYET

Gülen'den şaşırtan açıklama

ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen, İsrail'in izni olmadan Gazze'ye yardım götürülmesini "faydalı sonuçlar doğurmayacak" bir eylem olarak niteledi. Wall Street Journal'a röportaj veren Gülen, "Haberlerde izlediğim şey çok çirkindi. Organizatörlerin İsrail ile yardımın gönderilmesi konusunda uzlaşmaması otoriteye başkaldırıdır" dedi.

SÖZCÜ

Gülen, Tayyip'i çok kızdıracak!

Fethullah Gülen, "Gemi oraya izinli gitmeliydi. Otoriteye başkaldırdılar" diyerek İsrail'e açık destek verdi...

HABERTÜRK

Utanmadan madalya

Yardım gemisine kanlı baskında ölen 9 vatandaşının yasını tutan Türkiye özür bekliyor, İsrail ise 6 Türk gönüllüyü öldürdüğünü anlatan komandoya cesaret madalyası veriyor!

SABAH

Çarşı'da delil karartma

Çarşı Grubu üyesi Ferdi Arslan cinayetinde, iki polisin rüşvetle suç delillerini yok ettiği anlaşıldı.

BİRGÜN

Amerika'nın sesi

Gülen, söyleşisinde filo saldırısıyla ilgili İsrail'i suçlayan en ufak bir söz kullanmadı. Gülen'in sözleri Obama'nın açıklamasıyla örtüştü. 

POSTA

Ölüm fantezisi

Askerden dönen genç, barda tanıştığı kadını eve götürdü. Kadın, "Fantezi yapalım" diye kandırarak genci çırılçıplak soyup yatakta el ve ayaklarını bağladı. Sonra da Temel İçgüdü filmindeki gibi sevişirken bıçaklayıp öldürdü ve cep telefonuyla cüzdanını alıp kaçtı. Kurbanıyla eve giderken güvenlik kamerasına takılan kadın kısa sürede yakalandı.

TERCÜMAN

Gülen'den yanlış yaptınız

Gazze'ye yardım yöntemini eleştiren Gülen, "Devletin ve bu işin öncülüğünü yapan İHH'nın, çocuk, yaşlı ve kadınların başına gelebilecek sıkıntıları, can kaybı hatta savaş riskini öngörerek diplomatik yöntemleri zorlaması gerekirdi" dedi.

YENİ ŞAFAK

Geriye bir tek adın dönse de git baba

İsrail kurşunlarıyla şehit düşen Cengiz Songür'ün kızı babasının cebine gizlice koyduğu mektupla fedakarlık dersi verdi:Annemin yüzündeki endişeyi gördükçe korkuyorum. Ama bir yetimin gülümsemesi için geri dönemesen de git baba.

ZAMAN

Dua ve gözyaşıyla uğurlandılar

İsrail'in uluslararası sularda düzenlediği kanlı baskında şehit olan gönüllüler dün dualarla toprağa verildi. Türkiye, tek yürek oldu. Birçok şehirde de gıyabi cenaze namazı kılındı. Şehitlerin tabutları Türk ve Filistin bayraklarına sarıldı. Lise son sınıf öğrencisi Furkan Doğan'ın cenazesine katılan binlerce kişi gözyaşlarına boğuldu. Milli tekvandocu Çetin Topçuoğlu'nun son mektubu ise herkesi ağlattı.