MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteler gündemi nasıl gördü? İşte manşetler!

20 Temmuz 2009'un öne çıkan gelişmeleri ve gazete manşetlerini görmek için tıklayın.

Eklenme: 20 Temmuz 2009 09:41 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 02:40

AKŞAM

Cezayir modeli

AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan'ın çözüm reçetesinde gündeme getirdiği formül tartışılıyor. Ankara, 'Bu model Türkiye'ye uyar mı?' sorusuna cevap arıyor. 

 

BİRGÜN

Hapiste merhamet beklerken, öldü...

Cezaevinde cilt kanserine yakalanan İsmet Ablak (40), hayatını yitirdi. Ablak'ın ailesi, Gül ve bütün yektililerden, Ablak'ın insanı koşullarda tedavi görmesine izin verilmesini istemişti.

 

CUMHURİYET

Belge unutuldu

Bir gazetenin 12 Haziran'da gündeme getirdiği, üzerinde günlerce tartışılan, TSK'ye ağır eleştiriler yöneltilen, varlığı kesinmiş gibi sunulan İrticayla Mücadele Eylem Planı, "fotokopi" olmaktan öteye gidemedi. Aradan geçen zamana karşın belgenin aslının bulunamaması "Belge sahte miydi" sorusunu gündeme getirdi. Hazırlayanlar da ortaya çıkarılamadı.

 

HABERTÜRK

Spermi bulaştırdı kanları karıştırdı

"Münevver'in cesedinde farklı spermler çıktı" diyen Adli Tıp'tan ikinci skandal: Camideki cinayetin erkek katili için 'Kadın' raporu verdi!

 

HÜRRİYET

'Tükenmez kalem' caydı

Albay Temizöz hakkında 9 kez ömür boyu hapis istemli dava açılmasında etkili olan "Tükenmez Kalem" ve "Sokak Lambası"  rumuzlu gizli tanıklar kendileri de hapse girince ifadelerinin yok sayılmasını istediler.
 

MİLLİYET

İhmalin hesabı sorulamıyor

Ergenekon tutuklusu Okkır'ın kansere yakalanıp ölmesindeki ihmallere yönelik tüm soruşturmalar izne takıldı. Hazırlanan tek iddianameyi de mahkeme reddetti.
 

RADİKAL

Türkiye sigara yasağına ilk günden ayak uydurdu

Barlar, kahvehaneler ve lokantalarda önceki gece başlayan sigara yasağına önemli ölçüde uyuldu. Denetimler sıkıydı ama çoğu işletme uyarıya ihtiyaç olmadan uygulamaya geçti.

 

POSTA

Vahşetin sırrı mesajda gizli

Lüleburgaz'da ağaçlı alanda 18 yaşındaki Özlem Işık yakılarak, sevgilisi Ümit Öztürk de başı kesilerek öldürülmüştü. 4 kişi gözaltına alındı. 1 numaralı zanlı, Özlem Işık'ın eski sevgilisi Mehmet Uğur Işık. Cinayeti, Özlem Işık ile Mehmet Uğur Işık arasındaki cep telefonu mesajları aydınlatacak. 

 

SABAH

Deli diye diye delirttiler!

Düzmece deli raporuyla eşinin kendisini boşadığını öne süren polis 8 sağlam raporu aldı. Ama sonunda eşini vurdu.
 

TERCÜMAN

KKTC petrolüne çengel

Rum yönetimi, çok uluslu petrol şirketlerini bölgeye çekerek, Türkiye'yi AB ve ABD ile karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Ankara ise bölgede savaş gemisi bulunduracağını açıklamıştı.

 

VATAN

3 milyar dolarlık miras kavgası

Şubat ayında ölen Salih Tatlıcı'nın dev serveti, tüm mirasını bıraktığı ikinci eşi ve oğlu ile miras dışı kalan ilk eşi ve oğullarını karşı karşıya getirirken 40 yıllık sırrını da ortaya çıkardı.

 

YENİ ŞAFAK

İşte andıcın işaret fişeği

HSYK, Albay Çiçek'in hazırlattığı iddia edilen darbe andıcına benzer bir uygulamayı Erzincan'da deneyen savcıyı korsan kararnameyle terfi ettirmek istiyor.
 

ZAMAN

Hukuk dışı odaklar siyaseti belirleyemez

Başbakan Tayyip Erdoğan, iki maddelik yargı reformunu engelleme çabaları ile HSYK'daki korsan kararname gibi antidemokratik ve hukuk dışı girişimlere üstü kapalı tepki gösterdi.