MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteler gündemi nasıl gördü? İşte manşetler!

14 Temmuz 2009 gündemine dair gelişmelerin başında Nabucco Projesi var. Peki diğer gelişmeler nasıl yankı buldu? Gazete manşetlerini topluca görmek için tıklayınız.

Eklenme: 14 Temmuz 2009 10:05 - Güncelleme: 30 Mart 2016 12:04

 

AKŞAM

İşsizlik fonu kriz mağduru

Bu da İşsizlik Fonu,'kriz fonu'na dönüştüren gece yarısı yasası... Çankaya'nın onayladığı yasaya göre, fon gelirinden işverene sigorta prim desteği sağlanacak.

 

BİRGÜN

Katleden zihniyet

BBP ve Alperen Ocakları'na göre İdil Biret konserinin basılması 'organize olmayan kişilerin milliyetçi tepkisi'. Hrand Dink'in katli de aynı 'tepki'ye bağlanmıştı.

 

CUMHURİYET

Sıkıntılı anlaşma

İran rahatsızlığı AB ülkelerinin doğalgazda Rusya'ya olan bağımlılıklarını ortadan kaldırmak için gündeme getirilen Nabucco hattının hükümetler arası anlaşması dün Ankara'da törenle imzalandı. Başbakan Erdoğan, "İran gazının da Nabucco Boru Hattı üzerinden Avrupa'ya ihraç edilmesini arzu ediyoruz" derken ABD Temsilcisi Morningstar, "İran'ın katılması gereğine inanmıyoruz" diye konuştu.

 

HABERTÜRK

4 günde ölüm fermanı

Türkiye'nin bir cennet koyu daha betonlaşıyor. Çivi çakmanın yasak olduğu Bodrum Kisebükü'nden arazi alan Azeri şirkete, dört günde "turistik tesis yapma" izni çıkarıldı.


HÜRRİYET

İşte Akman'ın gizli belgesi

Zahid Akman'ın değiştirdiği belgenin aslını bulduk. Akman'ın çıkardığı bölümde şu not var: "Hakkındaki dava nedeniyle 'Einreisebedenken' (ülkeye girişi sakıncalı)"

 

MİLLİYET

Türkiye yeni enerji aktörü

Hazar ve Ortadoğu bölgesindeki doğalgazın Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınmasını öngeren Nabucco Anlaşması'nın en önemli enerji aktörlerinden biri.

 

RADİKAL

ÖSS'de gerçek sonuç: Lise eğitimi bitmiştir!

Görüşler ortak: Pansuman tedaviden artık vazgeçilsin. Adaletsizlikler gözden geçirilmeli. Başarısız olan öğrenci değil, Milli Eğitim'in kendisi.

 

POSTA

Fıkra gibi olay

Avukat L.K. Ankara Gölbaşı'ndaki bürosuna 1993'te ölen babasının bir fotoğrafını çerçeveletip astı. İşgüzarın biri "Avukat bürosuna Atatürk'ün yanına Apo'nun fotoğrafını asmış" diye ihbarda bulundu. Poli büroyu bastı.

 

SABAH

Yüzyılın imzası

Ankara'da tarihi adım. 8 milyar euroluk Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin hükümetlerarası anlaşması dün törenle imzalandı.

 

TERCÜMAN

Hayal gerçek oldu

Erdoğan, 2002'de başlayan projeye bazı güçlerin "Hayal proje" dediğini hatırlatarak "Bu imzalarla rüya gerçek oldu" dedi.

 

VATAN

Çak barroso!

Hazar doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Nabucco Projesi'nin imzalanmasını Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso "Çak" yaparak kutladı.


YENİ ŞAFAK

Asrın rüyası gerçek oldu

Doğalgazda Türkiye'yi söz sahibi yapan Nabucco Anlaşması Ankara'da imzalandı. 11 ülkenin temsilcilerine hitap eden Başbakan Erdoğan, "Rüya gerçek oluyor" dedi.

 

ZAMAN

Nabucco Rüya değil gerçek

Türkiye'yi doğalgaz köprüsü haline getirecek olan Nabucco Doğalgaz Boru Hattı için imzalar atıldı.