MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteler Ergenekon'u nasıl gördü? İşte manşetler!

21 Temmuz 2009'un öne çıkan gelişmeleri Ergenekon duruşması ve Adli Tıp Kurumu için verilen denetim emri oldu. Peki hangi gazete bunu nasıl gördü?

Eklenme: 21 Temmuz 2009 09:52 - Güncelleme: 20 Mart 2016 12:42

AKŞAM

Ve Adli Tıp'a otopsi

Münevver cinayetinde akılalmaz bir skandala imza atan Adli Tıp'a Köşk neşteri.. Gül, kurumun son üç yılını inceleme emri verdi, dosyalar raftan iniyor.

 

BİRGÜN

'Çiller de yargılansın'

2. Ergenekon davasının ilk duruşması yapıldı, 3. davanın iddianamesi mahkemeye geldi. İnsan Hakları savunucuları, sanıklara sorulmasını istedikleri soruları sıraladı.

 

CUMHURİYET

Hâkim rahatsızlığı

Ergenekon'un ikinci davasında avukatlar dini vakıf üyesi olduğu ileri sürülen Haşıloğlu için çekince belirtti.

 

HABERTÜRK

Şakaya vurdular

Ergenekon'da 2'nci dava dün başladı. Sanıkların hakime cevapları ilginçti: "Profesyonel suçluyum, Silivri Cezaevi'nde kat çıkacağım."

 

HÜRRİYET

Normal bir kaza değil

Kurmay Albay Faruk Sungur'un şehit düştüğü Afganistan'da geçen hafta meydana gelen trafik kazası, ekibinde bulunanların yakınlarına anlattığına göre, birçok şüpheli yanlar taşıyor.
 


MİLLİYET

Adli Tıp'a Gül denetimi

Cumhurbaşkanı Gül, Devlet Denetleme Kurulu'na kamuoyunun hassasiyetle izlediği olaylarda skandal kararlar veren Adli Tıp Kurumu'nu denetleme talimatı verdi.

 

RADİKAL

Hukuk devleti kazansın

Kuvvet komutanları dahil tutuklu, tutuksuz çok ünlü kişilerin sanık olduğu, haber ve yorum yağmuru yüzünden kamuoyunu ikiye bölen ve 'darbe girişimi'ni de içeren dosyada söz artık mahkeme heyetinin.
 


POSTA

Turizmin kalbine bıçak sapladı

Beyoğlu'nda Türk kız arkadaşıyla yürüyen Alman turist Gregor Kerkeling, yanına yaklaşıp "1 lira ver" diyen sokak serserisi İbrahim Akyol'a olumsuz yanıt verdi. Serseri para istemeyi sürdürdü, Alman turish aldırmadı. Serseri sonunda bıçağını çekti ve Beyoğlu'nun göbeğinde herkesin gözü önünde Alman turistin kalbine sapladı.
 


SABAH

Cin şişeden çıktı

Emekli Orgeneral Tolon ve Eruygun ile Anayasa Mahkemesi Başkanvekili eşinin Ergenekon'dan yargılanmasına dün başlandı.

 

TERCÜMAN

Çankaya'dan Adli Tıp emri

Gül, son 3 yılda verdiği kararlarla çok tartışılan Adli Tıp Kurumu'nun denetlenmesi için Devlet Denetleme Kurulu'nu, harekete geçirdi.

 

VATAN

Listeler savaşı

HSYK'da atama krizi aşılamadı. "Ergenekon hakim ve savcılarını yeri değişsin" önerisini kabul ettiremeyen üyeler, bakanlığın atama taslağındaki isimlere itiraz etti

 

YENİŞAFAK

Adli Tıp'a Gül neşteri

Adli Tıp Kurumu'ndaki hatalı rapor rezaletlerine Cumhurbaşkanı el koydu. Gül, müfettişlere 'kurumun son 3 yılını inceleyin' talimatını verdi.

 

ZAMAN

İşte Ergenekon'un bombaları

Ergenekon soruşturmasının 3. iddianamesini mahkemeye veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, örgüt cephaneliğinin de dökümünü yaptı. Bomba ve mühimmat kaos planlarını akıllara getirirken, 52 şüpheliyle ilgili suçlamalar ise dikkat çekti: "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, Meclis'i ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa, devletin güvenliğiyle ilgili hizli belgeleri kullanma, hile ile çalma.."