MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazetecilere şok!!! Başkomiser sanıp arabaya aldıkları kişiler gaspçı çıktı!!!

Haber peşinde koşan muhabirler bu kez haber oldular. Haber kaynakları gaspçı çıktı gazeteciler ucuz kurtuldu!

Eklenme: 20 Mayıs 2008 13:41 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 21:30
İSTANBUL Küçükçekmece'de trafik kazasında ölen kişinin yakını olduğunu ve eve gidip fotoğrafını verebileceğini söyleyerek gazetecilerin otomobiline binen sabıkalı gaspçı Murat Taşkıran ile arkadaşı Erhan Öztürk, Avcılar'da polis kontrolu sırasında yakalandı.

Olay, dün gece Küçükçekmece'de meydana geldi. Hürriyet gazetesi muhabirleri Hasan Örnekoğlu ve Timur Tarlığ, ölümlü bir kaza haberini takip için gittikleri özel hastanede çalışma yaparken yanlarına gelen 28 yaşındaki Murat Taşkıran ile 25 yaşındaki Erhan Öztürk, kendilerini kazada ölen kişinin yakını olarak tanıttı. Başkomiser olduğunu söyleyen Murat Taşkıran, ölen kişinin fotoğrafını birlikte eve giderlerse verebileceğini söyledi.

Gazeteci Örnekoğlu ve Tarlığ, fotoğraf vereceğini söyleyen Murat Taşkıran ve arkadaşı Erhan Öztürk'ü araçlarına alarak, saat 23.00 sıralarında Küçükçekmece'den Avcılar'a gitmek üzere yola çıktı. Taşkıran, otomobilde de polis gibi davranarak telefonla "Bizi gazeteci arkadaşlar getiriyor, siz karakoldan sakın ayrılmayın" dedi.

E- 5 Karayolunun Avcılar sapağına gelindiğinde yolda kontrol yapan polis ekibi gazetecilerle, kendilerini kazada ölen kişinin yakını olarak tanıtan iki kişinin bulunduğu otomobili durdurdu. Kimliklerin gösterilmesi sırasında Murat Taşkıran polislere "Beni tanımadınız mı? Ben başkomiserim" dedi. Bu söze inanmayan polis ekibinin kimlik sorgulaması sırasında Murat Taşkıran'ın gasp suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı.

Gaspçı olduğu anlaşılınca, "Ben mafyayım, polis değilim" diyen Murat Taşkıran ve arkadaşı Erhan Öztürk gözaltına alındı. Avcılar Polis Merkezi'ne götürülen zanlılar hiçbir şey yapmadıklarını söylerken, Murat Taşkıran, gazetecilerin kendilerini zorla araca bindirdiğini idida etti.

Polis kısa süren araştırmada Murat Taşkıran'ın, Aksaray çevresinden bindiği taksilerin şoförlerini Avcılar'a getirip paralarını ve kıymetli eşyalarını gasp ettiği belirlendi.

Murat Taşkıran ve arkadaşı Erhan Öztürk'ün sorguları sürerken, gaspçı şoku yaşayan gazeteciler, bu kişileri araca aldıktan sonra hareketlerinden şüphelendiklerini, yolda polis kontrolü sayesinde kimseye zarar veremeden yakalandıklarını söyleyerek görevlilere teşekkür etti.
Etiketler : Gasp