MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteciler başkan seçiyor!!! TGC Genel Kurulu'nda neler oluyor?

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu'nda oy verme işlemi başladı. Seçimde şu anki yönetimde bulunan Orhan Erinç ile Gazeteci Fatma Karaali'nin listeleri yarışıyor.

Eklenme: 27 Nisan 2007 19:28 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 07:56
OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Olağan Genel Kurulu'nda oy verme işlemi başladı. TGC Burhan Felek Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seçimde şu anki yönetimde bulunan Orhan Erinç ile Gazeteci Fatma Karaali'nin listeleri yarışıyor.

Orhan Erinç'in listesinde 11 kişiden oluşacak yönetim kurulu için ''Orhan Erinç, Vahap Munyar, Turgay Olcayto, Zafer Atay, Orhan Ayhan, Gülseren Güver, Celal Toprak, Recep Yaşar, Doğan Satmış, Sibel Güneş ve Arif Kızılyalın'' aday gösterilirken, Denetim Kurulu 'nda ''Ümit Kanoğlu, Ahmet Özdemir ve İhsan Yılmaz'', Balotaj Kurulu'nda ise ''Sergül Keskin, Abdülkadir Yücelman, Muammer Tuncer, Ulvi Yanardağ, Bekir Aydın, Yalçın Çınar, Engin Başçı, Esra Kazancıbaşı, Olay Tan, Zafer Özcan, Haşmet Yavuz, Nurcan Sabur ile Murat Bayer'' yer alıyor.

Bu listedeki Onur Kurulu üyeliği adayları ise ''Şakir Süter, Hıfzı Topuz, Melih Aşık, Niyazi Dalyancı, Nurcan Akad, Doğan Koloğlu, Seraceddin Zıddıoğlu, Ahmet Çitoğlu, İzzet Sedes ve Rahmetullah Karakaya''dan oluşuyor.

KARAALİ'NİN LİSTESİ

Gazeteci Fatma Karaali'nin listesinde Yönetim Kurulu için ''Fatma Karaali, Kemal Çapraz, Hüseyin Başusta, Seçkin Türesay, Pınar Türenç, Güven Taner, Füsun Özbilgen, Faik Gürses, Neşe Toptaş, İdris Akyüz ve Bülent Denli'' aday gösterildi.

Denetim Kurulu'nda ''Alaattin Demirtaş, Ateş Çelik ve Fazilet Zafer'', Balotaj Kurulu'nda ise ''Fatih Ferhat Sürmeli, Atilla Dişbudak, Bekir Aydın, Şevket Uygun, Gül Sökmen, Şule Özçelik, Hilal Ünalmış Duda, Nafiz Akyüz, Sadık Gökçe ve Bayram Yaşlı'' yer alıyor.

Karaali'nin listesinde Onur Kurulu'na aday gösterilenler ise ''Atilla Girgin, Ünal Sakman, Ender Aladinler, Ergin Konuksever, Erem Ertekin ve Ayhan Dinç.
Etiketler : seçim, gazeteci, tgc