MedyaFaresi MedyaFaresi

Gamze Özçelik Afrikalı çocuklar için evini mi sattı?

Yaptığı yardımlarla adından söz ettiren oyuncu Gamze Özçelik'in Afrikalı çocuklara yardım etmek için 400 bin TL değerindeki evini sattığı iddia edilmişti. Oyuncu iddialara sosyal medya hesabı üzerinden açıklık getirdi.

Eklenme: 11 Eylül 2018 14:53 - Güncelleme: 11 Eylül 2018 14:55

İşte Gamze Özçelik'in o açıklaması:

''Selamün aleyküm canlar. Takip eden kardeşlerim bilirler ki, 'Umuda Koşanlar Derneği' olarak geçen kurban bayramında Somali'de kurban kesimi ve dağıtımı gibi çeşitli organizasyonlarda bulunmak nasip olmuştu.

Bir süredir basında ve sosyal medyada konuşulan 'Servetini su kuyularına harcadı' , 'Afrikalı çocuklar için evini sattı' gibi haberlerin karşısında hakikat için açıklama yapmak gereği duydum.

Derneğimiz kurulduğu ilk günden bu yana, bağışçılarımızın desteği ile güzel işler başarmaya, elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Allah razı olsun baştan beri desteklerini esirgemediler. Haberler doğruluk taşımamaktadır!

Malın ve mülkün, tüm övgülerin, güzel sözlerin ve güzel sıfatların sahibi yüce Allah iken, sadece manen ve bedenen elinden geleni yapmaya çalışan bir kul olarak riyadan, benlikten ve kibirden yine mevlamın merhametine sığınırım.

İyi niyetli oldukları düşündüğüm, sevgili basın mensuplarından ricamdır; lütfen dernek faaliyetlerimizle ilgili her türlü bilgi için çekinmeden dernek numaralarımızı arayın. Cümleten, yolumuzda doğru ilerleyenlerden olmak duasıyla. Selametle kalın.''