MedyaFaresi MedyaFaresi

Galatasaray'dan Erzurumspor açıklaması: Yayıncının ve ev sahibinin olumsuz görüşleri...

Galatasaray, BB Erzurumspor maçının erkene alınması için yaptıkları başvurularının kabul edilmediğini açıkladı.

Eklenme: 27 Şubat 2019 18:27 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 18:33

Galatasaray Kulübü, Spor Toto Süper Lig'de karşılaşacakları Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaşmasına ilişkin açıklama yaptı. Sarı-kırmızılı kulüp, soğuk hava sebebiyle gündüz oynanmasını istedikleri karşılaşmanın, yayıncı kuruluş ve ev sahibi takımın olumsuz görüşleri nedeniyle daha önce belirlenen saatte oynanacağını açıkladı.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bilindiği üzere, 3 Mart 2019 Pazar günü saat 19:00 da oynanacak olan Erzurumspor - Galatasaray maçı için, gerek TFF gerekse yayıncı kuruluş nezdinde maçın daha uygun meteorolojik, saha ve fiziki koşullarda oynanabilmesi ve gündüz saatlerine alınması konusunda, maç saatinin ilan edildiği ilk günden itibaren başvuruda ve müteaddid görüşmelerde bulunduk.

"Bu çerçevede, sporcu sağlığını ön plana alarak, maçın daha adil ve eşit şartlarda oynanması için 13:30 ya da 16:00 gibi uygun bir saate alınması yönünde yaptığımız yazılı talebimize karşı; yayıncı kuruluş ve ev sahibi takımın olumsuz görüşleri gerekçesiyle, daha önce ilan edilen gün ve saatte oynanacağı TFF tarafından Kulübümüze bildirilmiştir.

"Kamuoyuna saygıyla duyurulur."