MedyaFaresi MedyaFaresi

Galatasaray maçına skandal hakem!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden temsilcimiz Galatasaray'ın, Kazakistan'ın Astana takımı ile 8 Aralık Salı günü oynayacağı C Grubu maçının hakemleri açıklandı.

Eklenme: 06 Aralık 2015 15:04 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 11:00

Türk Telekom Arena'da TSİ 21.45'te başlayacak karşılaşmayı İskoçya Futbol Federasyonu'ndan Craig Alexander Thomson yönetecek.


David McGeachie ve William Conquer'in yardımcı hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın dördüncü hakemi Alan Mulvanny, ilave yardımcı hakemleri ise Steven McLean ve Kevin Clancy olacak.

İskoçya'yı karıştırmıştı!

Geçtiğimiz mart ayında, hakem Thomson, Celtic ile Dundee United arasında oynanan, 1­1 biten ve gollerden bir tanesini Nadir Çiftçi'nin kaydettiği, kupa çeyrek final maçında 3 kırmızı kart birden çıkarmıştı.

Nadir'e de bir sarı kart gösterdiği maçın ardından, kırmızı kart kararları üzerine büyük tartışmalar başlayan Thomson'un, bazı kesimler hakemliğini bile tartışmaya açmıştı. Maçın 11. dakikasındaki bir pozisyonda yerde kalan oyunculardan Paton ve Van Dijk'e kırmızı kart gösteren İskoç hakemin bu kararına yoğun tepki yağmıştı. Maçı katlettiği eleştirilerinin hedefi olan deneyimli hakem için İskoç basını, "Thomson'un dehşet gösterisi, neden İskoçya'daki maçlarda pozisyonları videodan takip eden ilave bir yardımcı hakeme ihtiyaç duyduğumuzu gösterdi" ifadelerini kullanmıştı.

Federasyona şikayet edildi

Dundee United Kulübü, skandal hakem için federasyona itirazda bulunmuş ve Paul Paton'a çıkan karta itiraz eden kulüp, kartın hedefinin yanlış oyuncu olduğu başvurusunda bulunmuştu.

Calum Butcher ile Virgil van Dijk arasındaki mücadelede hatalı isme kart çıktığı belirtildi.