MedyaFaresi MedyaFaresi

Galatasaray Fenerbahçe derbisinde PFDK’ya sevk edilenler kaç maç ceza alacak?

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin bitiminin ardından yaşanan olaylarla ilgili PFDK sevkleri belli oldu.

Eklenme: 06 Kasım 2018 17:27 - Güncelleme: 06 Kasım 2018 17:32

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Galatasaray-Fenerbahçe maçından sonra 16 ismin disipline sevk edildiği belirtildi. Peki sevk edilen isimler kaç maç ceza alacak? İşte yanıtı...

Galatasaray'dan Başkan Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim başta olmak üzere Hasan Şaş, Ryan Donk, Badou Ndiaye, Garry Rodrigues ve Mariano PFDK'ya sevk edildi.

Fenerbahçe'den ise Roberto Soldado ve Jailson disiplin kuruluna sevk edildi.

PFDK cezaları nasıl olacak? (Fatih Terim, Donk, Ndiaye, Rodrigues, Soldado, Jailson, Hasan Şaş kaç maç ceza alacak?

Galatasaray'da Hasan Şaş, Ndiaye, Donk ve Garry Rodrigues, "Saldırı" gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi. Profesyonel Disiplin Talimatı'na göre "saldırı" gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilen futbolculara 5 ila 10 maç arasında ceza veriliyor.

Teknik direktör, antrenör ve diğer görevlilere de 5-10 maç soyunma odasına girememe veya 45-90 gün hak mahrumiyeti cezası veriliyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise "sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle" sevk edildiği için 45-120 gün hak mahrumiyeti cezası alacak.

Teknik direktör Fatih Terim'in sevkinde ise 2 madde dikkat çekti. Fatih Terim, sportmenliğe aykırı açıklaması nedeniyle 1-3 maç veya 21-45 gün hak mahrumiyeti cezası alacak.

Terim ayrıca "hakaret ve tehdit" sevki nedeniyle de 2-5 maç veya 21-50 gün hak mahrumiyeti cezası alacak.

Fenerbahçeli Soldado ve Jailson da "saldırı" nedeniyle sevk edildikleri için talimatlara göre 5-10 maç arası ceza alacak.