MedyaFaresi MedyaFaresi

Galatasaray Başkanı'ndan açıklama! Lig ertelensin!

Galatasaray, resmi internet sitesinden son yaşanan olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Eklenme: 12 Temmuz 2011 17:52 - Güncelleme: 25 Mart 2016 15:52
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, futbolda şike soruşturması kapsamında yapılan çalışmaları ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararı üzerine bir açıklama yaptı.

BU ATEŞ ÜFLEYEREK SÖNMEZ

Sarı - kırmızılı ekibin resmi internet sitesine, 'Bu ateş üfleyerek sönmez, çözüm zamana yayılamaz.' başlığıyla yapılan açıklamanın ayrıntısında ise şu ifadeler var:

''Türk futbolu çok ağır bir şaibe altında. Toplumumuzu sadece sportif açıdan değil sosyal açıdan da alt üst edecek kadar derin ve yaygın olduğu anlaşılan büyük bir sorunla karşı karşıyayız.

TÜRK SPORUNA ZARAR VERİLMEKTEDİR

Göreve yeni başlamış olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun ne denli ağır bir sorumluluk altında olduğunun bilincindeyiz. Kararların geciktirildiği her gün Türk sporuna zarar vermektedir. Bilelim ki dünyanın saygın bir gücü olmaya soyunmuş bir ülkesi olarak asıl verdiğimiz sınav etik değerlere sahip çıkma konusundaki kararlılığımızdır.

GEREKİRSE LİGLER ERTELENSİN

Galatasaray olarak biz, Türk futbolunun içine düştüğü bu karanlıktan bir an önce çıkarılması için tüm mercilerin, gerekirse liglerin bir süre ertelenmesi kararı dahil, üzerlerine düşen tüm görevleri zaman kaybetmeden yerine getireceklerine ve kararın verilmesi için gerekli bilgi ve delillerin Federasyon'umuza ivedilikle iletilerek sürecin hızlandırılacağına inanıyoruz.

Galatasaray camiası olarak alınacak her karar ve uygulamanın en yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz.''