MedyaFaresi MedyaFaresi

Galatasaray 0 - 0 Bursaspor! Bu sonuç Fenerbahçe'ye yaradı!

MEDYA FARESİ- Turkcell Süper Lig'in 31. haftasının en kritik maçında Galatasaray evinde Bursaspor ile berabere kaldı.

Eklenme: 25 Nisan 2010 19:02 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 13:36

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesini yakından ilgilendirren maçta Galatasaray sahasında Bursaspor ile 0-0 berabere kaldı ve Fenerbahçe liderliğe yükseldi.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan maçta tek eksik ise goldü... 90 dakika boyunca topun bir o kalede, bir bu kalede olduğu mücadeleye etkili başlayan taraf Galatasaray oldu.

Henüz ilk dakikada Dos Santos'un soldan ceza sahasına bıraktığı topa Baros vurdu ancak top defansa çarparak yön değiştirdi.

İlerleyen dakikalarda oyunu dengeleyen Bursaspor özellikle sağ kanattan Volkan Şen'in getirdiği toplarla etkili oldu.

Sercan Yıldırım'la mutlak bir golü kaçıran Bursaspor, son vuruşlarda etkili olamadı ve ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi.

İkinci yarıda da tempo dinmedi. Mücadelenin bir an olsun azalmadığı maçta iki takım da yüzde yüzlük gol pozisyonlarını değerlendiremedi.

Galatasaray'da 73'te Lucas Neill, Turgay Bahadır'a yaptığı müdahale sonrası ikinci sarı karttan kırmızı kartla, bir dakika sonra Bursasporlu Zapotocny köşe vuruşundaki itişmeler sebebiyle kırmızı kart görerek takımlarını 10 kişi bıraktı.

İlerleyen dakikalarda mutlak goller kaçarken iki takım da sevinemedi ve Fenerbahçe liderliğe yükseldi...

CANLI ANLATIM

90.Dakika :Hakem Bünyamin Gezer maçı bitiren düdüğü çalıyor. Karşılaşma 0-0 berabere sonuçlanıyor ve bu sonuçla Galatasaray ve Bursaspor 31. haftayı 1'er puanla kapatıyorlar.
90.Dakika :Galatasaray atağında Baros sağ çaprazda yerden kaleye sert vurdu ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
90.Dakika :Galatasaray'da Caner hakeme itiraz edince Sarı Kart gördü.
90.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Caner topla beraber çizgiye indi ceza sahası içine yerden pasını verdi ama savunma araya girerek topu Baros'dan önce uzaklaştırdı.
90.Dakika :4. Hakem Aytekin Durmaz maçın sonuna 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
89.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
88.Dakika :Bursaspor gole çok yaklaştı. Ali Tandoğan sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Keita yükseldi ters bir kafa vurdu ve top direğin dibinden kornere çıktı.
87.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı Jo yükseldi kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
86.Dakika :Galatasaray atağında Jo sol kanattan topla çizgiye indi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
85.Dakika :Bursaspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Volkan Şen Giren oyuncu 28 numarayla Iglesias
84.Dakika :Bursaspor atağında Ozan İpek sol kanatta topla buluştu ceza sahası içine doğru yöneldi ama hakem Bünyamin Gezer ofsayt kararı verdi.
83.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
82.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sol kanattan korneri kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma yaşanan karambolde topu uzaklaştırdı.
81.Dakika :Bursaspor atağında Turgay sol çaprazdan kaleye sert vurdu ve kaleci Aykut topu kornere çeldi.
80.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol çaprazdan yerden köşeye doğru sert vurdu ve kaleci Ivankov köşeden topun sahibi oldu.
79.Dakika :Galatasaray atağında Caner sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Ergic kafayla topu uzaklaştırdı.
78.Dakika :Bursaspor atağında Volkan Şen sağ kanatta topla buluştu ama hakem Bünyamin Gezer ofsayt kararı verdi.
77.Dakika :Bursaspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 6 numarayla Bekir Ozan, Giren oyuncu 38 numarayla İbrahim Öztürk
76.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Arda Giren oyuncu 2 numarayla Emre Güngör
75.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sağ çaprazdan serbest vuruşu kullandı, kaleye doğru kavisli bir orta yaptı ama top kimseye değmeden auta çıktı.
74.Dakika :Galatasaray'da Keita serbest vuruş sırasında rakibi Zapotocny ile tartışınca Sarı Kart gördü.
73.Dakika :Bursaspor'da Zapotocny serbest vuruş sırasında rakibi Keita ile tartışınca ikinci Sarı karttan Kırmızı Kart gördü.
72.Dakika :Galatasaray'da Lucas Neill rakibine yaptığı müdahele sonucunda ikinci Sarı karttan Kırmızı Kart gördü.
71.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan topla beraber ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan ters kanattan taca çıktı.
70.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan ön direğe ortasını yaptı Baros yükseldi kafayı vurdu ve top az farkla auta çıktı.
69.Dakika :Bursaspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Sercan, Giren oyuncu 22 numarayla Turgay
68.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan kaleye yaklaşık 25 metreden serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ve top az farkla üstten auta çıktı.
67.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 30 numarayla Dos Santos Giren oyuncu 32 numarayla Jo
66.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Elano Giren oyuncu 16 numarayla Mustafa Sarp
65.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Dos Santos sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı Keita arka direkte bomboş pozisyonda sert vurdu ama kaleci Ivankov topu çeldi sonrasında Dos Santos tekrar Keita'ya verdi Keita bir kez daha vurmak istedi ama savunma mutlak bir golü önledi.
64.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sağ kanattan korneri kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
63.Dakika :Bursaspor'da Ömer Erdoğan korner atışı sırasında rakibi Neill ile tartışınca Sarı Kart gördü.
63.Dakika :Galatasaray'da Neill korner atışı sırasında rakibi Ömer Erdoğan ile tartışınca Sarı Kart gördü.
62.Dakika :Galatasaray'da Arda, Ömer Erdoğan'ın pozisyonunda yan hakeme ofsayt diye itiraz edince Sarı Kart gördü.
61.Dakika :Bursaspor gole çok yaklaştı. Ali Tandoğan sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Ömer Erdoğan altıpas içinde yükseldi kafayı vurdu ve kaleci Aykut son anda topu üstten kornere çeldi
59.Dakika :Galatasaray'da Arda sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama Elano'yu aşan top sol kanatta Caner'de kaldı sonrasında Caner ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
58.Dakika :Bursaspor atağında Ergic ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top yandan auta çıktı.
57.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Elano ceza sahası dışından kaleye sert vurdu top savunmaya çarparak sekti Keita ceza sahası içinde seken topa sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
55.Dakika :Galatasaray atağında Baros ceza sahası içine hareketlenen Dos Santos'a pas vermek istedi ama savunma araya girerek topu taca gönderdi.
54.Dakika :Bursaspor atağında Mustafa Keçeli sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Aykut'ta kaldı.
53.Dakika :Galatasaray atağında Dos Santos sağ çaprazdan ceza sahası içine pasını verdi ama top doğrudan auta çıktı.
52.Dakika :Bursaspor'da Ozan İpek sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ama top baraja çarparak uzaklaştı.
51.Dakika :Bursaspor atağında Sercan sol kanattan çalımlarla ceza sahası içine girdi açısı daralmasına rağmen kaleye sert vurdu ve kaleci Aykut topu saha içine çeldi.
50.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
49.Dakika :
Bursaspor gole çok yaklaştı. Volkan Şen sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, altıpas önünde Sercan topa vurmak istedi ama vuramayınca top ters kanattan taca çıktı.
48.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı Keita gelişine şut vurmak istedi ama vuramayınca savunma topu uzaklaştırdı.
47.Dakika :Bursaspor atağında Sercan ceza sahası önünde kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
46.Dakika :Galatasaray hakem Bünyamin Gezer'in düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.Her iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını koruyarak maça başladı.
İLK YARI SONUCU: GALATASARAY:0-BURSASPOR:0
45.Dakika :
Hakem Bünyamin Gezer ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 0-0 Beraberlikle sona eriyor.
45.Dakika :Bursaspor gole çok yaklaştı. Sercan sağ kanattan penaltı noktasına pasını verdi, Volkan Şen topla buluştu altıpas önünde bomboş pozisyonda kaleye sert vurdu ve top üstten auta çıktı.
45.Dakika :Galatasaray'da Caner sağ kanattan serbest vuruş kullandı, altıpas içinde yaşanan karambolde Arda topa vurdu ama top auta çıktı.
45.Dakika :Bursaspor'da Tomas Zapotocny rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
45.Dakika :4. Hakem Aytekin Durmaz ilk yarının sonuna 5 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
44.Dakika :Galatasaray atağında Elano ileriye doğru uzun oynadı ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
43.Dakika :Galatasaray atağında Mehmet Topal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu kaleci Ivankov kapattığı köşeden saha içine çeldi sonrasında Dos Santos dönen topa sert vurdu ve top yan ağlarda kaldı.
42.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi ve top kaleci Ivankov'da kaldı.
41.Dakika :Bursaspor'da kaleci Ivankov'un tedavisi tamamlandı ve maç devam ediyor.
36.Dakika :Bursaspor'da kaleci Ivankov hava topu mücadelesinde sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
35.Dakika :Galatasaray atağında Elano sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
33.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan ceza sahası içine orta yapmak istedi ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
32.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanatta rakibine baskı yaparak topu almak istedi ama hakem Bünyamin Gezer Arda'nın faul yaptığına karar verdi.
31.Dakika :Galatasaray'da Arda sol kanattan korneri kullandı, ön direğe ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
30.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
29.Dakika :Bursaspor atağında Volkan Şen sağ kanattan çizgiye indi, ceza sahası içine yerden pasını verdi, Caner kayarak topu uzaklaştırmak istedi ve top en son Volkan Şen'e çarparak auta çıktı.
28.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
27.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan çizgiye indi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
26.Dakika :Galatasaray atağında Baros çalımlarla ceza sahası içine girdi, girer girmez kaleye sert vurdu ve top az farkla yandan auta çıktı.
25.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
24.Dakika :Bursaspor atağında Volkan Şen sağ kanattan ceza sahası içine uzun oynadı ama savunmada Neill araya girerek topu uzaklaştırdı.
23.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol çaprazdan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
22.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
21.Dakika :Bursaspor atağında Ivan Ergic ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve kaleci Aykut köşeden topu kornere çeldi.
20.Dakika :Bursaspor atağında Sercan savunmanın arkasına atılan topla buluştu kaleciyle karşı karşıya kaldı ama topu ayağından açınca pozisyon autla sonuçlandı.
19.Dakika :Galatasaray atağında Baros ceza sahası önünde topla buluştu, Elano'ya pas vermek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
17.Dakika :Galatasaray atağında Sabri ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
16.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan ceza sahası içine girdi topla buluştu korner çizgisi yanında yerden pasını verdi ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
15.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sağ kanattan serbest vuruş kullandı, Zapotocny kafayla indirdi Sercan ceza sahası içinde gelişine sert vurdu ve top savunmaya çarparak taca çıktı.
14.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanattan arka direğe ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
13.Dakika :Bursaspor atağında Sercan orta alandan topu kaptı hızla ceza sahası içine yöneldi ve savunmada Hakan Balta ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
12.Dakika :Bursaspor'da Volkan Şen'in tedavisi tamamlandı ve maç kaldığı yerden devam ediyor.
11.Dakika :Bursaspor'da Volkan Şen bu dakikalarda sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
9.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanattan ceza sahası içine yerden ortasını yaptı ve kaleci Ivankov topu uzaklaştırdı.
7.Dakika :Galatasaray atağında Dos Santos sol kanattan hızla ceza sahası içine girdi yerdn uzak köşeye sert vurdu ve top az farkla auta çıktı.
6.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan taca çıktı.
5.Dakika :Galatasaray atağında Keita kaleye doğru orta şut karışımı bir vuruş yaptı ama top kaleci Ivankov'da kaldı.
4.Dakika :Bursaspor'da Ali Tandoğan sol çaprazdan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
3.Dakika :Bursaspor atağında Volkan Şen sağ çaprazdan kaleye yerden şutunu vurdu ama top kaleci Aykut'ta kaldı.
2.Dakika :Galatasaray atağında Keita sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Dos Santos topla buluştu kaleye şut denedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
1.Dakika :Karşılaşma Bursaspor'dan Sercan'ın vuruşuyla başlıyor.
0.Dakika :Turkcell Süper Lig 2009-2010 sezonu ilk yarısında İki takım arasında oynanan karşılaşma 1-0 Bursaspor'un üstünlüğüyle sonuçlanmıştı.
0.Dakika :Turkcell Super Lig 2009 - 2010 Sezonu 31.hafta karşılaşmasında Ali Sami Yen Stadında Galatasaray ve Bursaspor karşı karşıya geliyor.

Galatasaray, şampiyonluk yolunda Bursaspor karşısına, 'olmak ya da olmamak' için çıkıyor... "Galibiyet tek yol" hedefiyle mücadele edecek olan Sarı-Kırmızılı takımda alınacak bir beraberlik dahi umutlara büyük darbe indirecek... Fenerbahçe'nin Kasımpaşa'yı 1-0 mağlup etmesinin ardından bu karşılaşmanın önemi biraz daha artarken zirve yarışında da heyecan doruğa ulaştı. Amansız bir yarışın içinde olan ekipler kritik mücadeleden 3 puanla ayrılmanın hesaplarını yapıyor...

ASLAN'IN 'TAMAM MI DEVAM MI' GÜNÜ
Galatasaray, 2009-10 sezonunun en kritik 90 dakikasına bu akşam Ali Sami Yen Stadı'nda Bursaspor önünde çıkıyor. Sarı-Kırmızılı takım açısından hayati önem taşıyan ve 'mutlak galibiyet' parolasıyla oynayacağı maçta hedef ya galibiyet ya da galibiyet!.. Eğer Galatasaray sahadan zaferle ayrılan taraf olursa hem şampiyonluk umudunu sürdürecek hem de en kötü ihtimalle 2. olma şansını kovalayıp, Avrupa Şampiyonlar Ligi biletini almaya
hak kazanacak.

MAĞLUBİYET HER ŞEYİN SONU
Ancak alınacak bir beraberlikte dahi, sezon başında milyonlarca Euro harcanarak kurulan ve başına dünyaca ünlü teknik direktörlerden Frank Rijkaard'ın getirildiği kadro büyük bir başarısızlıkla karşı karşıya kalacak. Bursaspor'a karşı alınacak mağlubiyet ise şampiyonluk hayallerini tamamen bitirecek, tatlı düşler bir anda kabusa dönüşecek. Sarı-Kırmızılı takım 5 puan gerisinde olduğu Bursa'yı yenerse puan farkı kalan 3 haftada 2'ye düşecek.

15 YILLIK HESAP
Bursa, İstanbul'da en son 1991-92 sezonunda 2-1 yendiği Galatasaray'ı mağlup ederek hem zinciri kırmayı hem de şampiyonluk yarışında önemli bir engeli aşmayı hedefliyor

SADECE 2 BERABERLİK
Bursaspor için pazar günü Galatasaray ile yapacağı karşılaşmayı kazanmanın şampiyonluk yarışında önemli bir engeli aşmanın dışında da ayrı bir önemi var. Çünkü Yeşil-Beyazlı ekip en son 1991-92 sezonunda 2-1 yendiği rakibini 15 sezondur İstanbul'da mağlup edemiyor. Sarı-Kırmızılı takımı geçen sezon ve bu sezon evinde devirmeyi başaran Timsah, İstanbul'daki son 15 maçta ise 13 yenilgi, 2 de beraberlik aldı.

G.SARAY'IN EZİCİ ÜSTÜNLÜĞÜ VAR
İki takım toplamda 81 kez karşılaşırken, 42 kez Galatasaray, 19 kez Bursaspor kazandı, 20 maç da berabere bitti. Galatasaray 81 maçta 137 gol atarken, Bursaspor toplam 67 gol kaydetti. Ali Sami Yen'de rakibine şansı tutmayan Yeşil-Beyazlılar, 15 yıl aradan sonra bugün bu zinciri kırıp şampiyonluk yolunda hayati önem taşıyan maçı kazanarak son  deplasmanından yara almadan çıkmayı hedefliyor.

GALATASARAY-BURSASPOR

STAT: Ali Sami Yen
SAAT: 19.00
HAKEMLER: Bünyamin Gezer, Mustafa Emre Eyisoy, Ekrem Kan
GALATASARAY: Aykut, Sabri, Neill, Hakan Balta, Caner, Mehmet Topal, Elano, Arda, Keita, Giovani, Baros
TEKNİK DİREKTÖR: Frank Rijkaard
BURSASPOR: Ivankov, Ali Tandogan, Zapatoncny, Ömer, Mustafa Keçeli, Volkan Şen, Hüseyin, Bekir Ozan, Ivan Ergic, Ozan İpek, Sercan
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam