Abone Ol

Fuat Uğur’un asıl hedefi Bilal Erdoğan mı?

Türkiye gazetesindeki yazılarına, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Bakan Mustafa Varank’ı hedef aldığı için son verilen Fuat Uğur, İstanbul Havalimanı’ndaki pahalılığı eleştirdi...

Fuat Uğur’un asıl hedefi Bilal Erdoğan mı?

Bakan Varank hakkındaki yazısından sonra, Bakanlık tarafından kendisine “tetikçi” denilen Fuat Uğur, kişisel Twitter hesabından İstanbul Havalimanı’nda suyun 8 lira olmasını eleştirirken, otoparkın da pahalı olması sebebiyle boş olduğunu dile getirdi.

“Tam bir 'işletmecilik' dehası” diyerek havalimanındaki fiyatları ti’ye alan Uğur, “İlaç içmek zorundaydım, mecbur bayıldım 1 liralık suya 8 TL’yi. Havalimanının otoparkı ise bomboş. Girdi-çıktı 24 lira yaparsan, fahiş fiyatlar koyarsan böyle. Tam bir 'işletmecilik' dehası” ifadelerini kullandı.

Fuat Uğur'un, geçen yıl da fiyatların yüksek olmasına rağmen herhangi bir eleştiride bulunmayıp, Bakanlık ve Varank ile yaşananlardan sonra bu eleştirileri yöneltmesi dikkat çekmişti.

Öyle ki Uğur’un “Tam bir 'işletmecilik' dehası” diyerek eleştirdiği havaalanındaki Akıncı restoranın sahiplerinin Ali Bahadır Yeşil ve Mustafa Esenkal olduğu ortaya çıktı.

Yazar Fatih Şahintürk’ün sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre Ali Bahadır Yeşil’in Doruk Izgara’da da ortaklığı bulunuyor. Doruk Izgara’nın diğer ortağı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan.

Bir diğer isim Mustafa Esenkal’ın kardeşi Yusuf Esenkal ise Kartal Anadolu IHL'den Bilal Erdoğan'ın okul arkadaşı, Okçular Vakfı YK üyesi ve aynı zamanda TRT'de Payitaht İstanbul dizisinin yapımcısı ES Film'in sahibi olmasıyla tanınıyor.

Bu bilgileri paylaşan Şahintürk ise tweet dizisinin sonunda “Soru şu; Pelikan örgütüne yakınlığı ile bilinen Fuat Uğur, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den fırçayı yiyince neden Akıncı Restoran üzerinden Bilal Erdoğan'ı hedef aldı? Hazine ve Maliye Bakanı olan Damat Ferit Paşa, kayınço'ya operasyon mu çekiyor” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşımlar:

Fuat Uğur’un asıl hedefi Bilal Erdoğan mı? - Resim: 1

Fuat Uğur’un asıl hedefi Bilal Erdoğan mı? - Resim: 2

Fuat Uğur’un asıl hedefi Bilal Erdoğan mı? - Resim: 3