MedyaFaresi MedyaFaresi

FT'den çarpıcı Erdoğan yorumu! Tabuta çakılan son çivi...

İngiliz Financial Times gazetesi, Başbakan Erdoğan ve hükümetin sert sözlerinden sonra AB ve Almanya ile gerilen tansiyona önemli bir yorum getirdi..

Eklenme: 21 Haziran 2013 13:39 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 07:56

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında karşılıklı açıklamalarla yükselen tansiyon Avrupa basınının da gündeminde.

Almanya ile kriz büyüyor! Türk elçi acilen çağırıldı..

İngiliz Financial Times gazetesi, "Almanya’nın Türkiye’nin birliğe katılmına kararlı bir şekilde karşı çıkması hayati bir ilişkinin tabutuna çakılan son çivi olabilir" yorumunu yaptı.

Gazetenin David Gardner imzalı haberinde, "Türkiye’nin AB katılım müzakerelerini önümüzdeki hafta yeniden canlandırma planları Erdoğan’ın toplumdaki öfke patlamasına yaptığı muameleye kurban gitti.

Hükümetten Merkel’e çok sert yanıt!

Merkel’den Türkiye’ye AB kazığı!

Alman Başbakan’dan sert Gezi Parkı çıkışı!

Alman Bild gazetesinden Erdoğan’a şok hakaret! 

Almanya’dan sert Türkiye eleştirisi! Çok tehlikeli...

"Avrupa Birliği kültürel olarak Türkiye ile nasıl baş edeceğini bilmiyor. İçe bakan ve Almanya liderliğinde olan bir Avrupa ile AB ile müzakereleri askıya alma tehdidinde bulunan bir Başbakan arasında olası bir çarpışmaya hazır bir zemin var" diye yazdı.

Haberde, "Ancak yaşananlara başka bir açıdan da bakılabilir. AB olmadan Erdoğan’ın 10 yıl önce iktidara gelmesi mümkün olmayabilirdi. Laik odaklar o kadar güçlüydü. AB’nin genişlemden sorumlu eski yetkilisi Heather Grabbe, Türkiye’nin demokratik yolculuğundaki bu önemli anlarda Türkiye’ye daha sıkı sarılmak gerek diyor" denildi.