MedyaFaresi MedyaFaresi

Fransa'da rehine krizi!

Fransa'nın Roubaix kasabasında rehine krizi yaşandığı ve birkaç kişinin yaralandığı bildirildi.

Eklenme: 24 Kasım 2015 21:27 - Güncelleme: 17 Mart 2016 06:34

Fransa'nın kuzeyindeki Belçika sınırı yakınlarındaki Roubaix kentinde bir banka müdürünün ve yakınlarının rehin alınması sonrası başlatılan polis operasyonu devam ediyor.

Roubaix Belediyesi'nden yapılan açıklamada saldırganların hırsızlık girişimi başarısız olunca rehine alma eylemi gerçekleştirdiğinin tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, olayın terörist bir eylem olmadığı bildirildi.

Roubaix Belediye Başkan Yardımcısı Marc Vasseur ise Fransız basın mensuplarına yaptığı açıklamada, müstakil evdeki rehinelerden birinin banka şubesi müdürü olduğunu ve en az iki rehinenin de halen içeride bulunduğunu ifade etti.

Yerel La Voix du Nord gazetesinin haberine göre ise rehine alınanlar arasında banka müdürünün eşi ve çocukları bulunuyor.

Reuters'ın sağlık görevlilerine dayandırdığı haberde, rehinelerden bazılarının vurulduğu ve yaralı olduğu belirtildi.

Fransız medyasında yer alan haberlerde olayın hırsızlık girişimi olduğu ve Paris'te 13 Kasım'da gerçekleşen saldırılarla ilgisi olmadığı iddia edildi.            

Paris'te 130 kişinin ölümüne neden olan saldırıların ardından ülke çapında ve sınırlarda güvenlik önlemleri arttırılmıştı.