MedyaFaresi MedyaFaresi

Fransa'da cani anne! 8 bebeğini öldürdü, bahçesine gömdü!

Fransa, yeni doğan 8 bebeğini öldürüp, cesetlerini bahçeye gömen anneyi konuşuyor.

Eklenme: 30 Temmuz 2010 03:04 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 04:42

Fransa'nın kuzeyinde bulunan Duai kenti yakınlarındaki Viller-au-Tertr'de yaşayan 47 yaşındaki hemşire Dominique Cottrez'in 8 yeni doğmuş bebeğini boğarak öldürdüğü ve bebekleri evlerinin bahçesine gömdüğü belirtildi!

Olay, Viller-au-Tertr'deki evin yeni sahiplerinin bahçede 2 bebeğin ceset kalıntılarını bulup polisi aramasıyla ortaya çıktı. İhbar üzerine evin çevresinde özel eğitimli köpeklerle arama yapan polis, toplam 8 bebek cesedine ulaştı.

Fransız bir yetkili yaptığı açıklamada, cesetleri 2 ayrı bölümde bulduklarını ifade etti. Belediye Başkanı Patrick Mercier ise, yaşanan olay karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını ve bir annenin böyle cinayetler işlemesinin şok edici olduğunu söyledi.

Ülke tarihinin en büyük çocuk öldürme olayında bebeklerin anne ve babası hakkında dava açıldığı belirtildi. Duai kenti savcısı, anne Dominique Cottrez'e cinayet, eşi Pierre Marie'e de yasadışı olarak bebeklerin cesedini saklama suçundan dava açıldığını bildirdi. Yetişkin 2 çocuğu daha olduğu belirtilen Cottrez'in hemşire olması nedeniyle ölümcül ilaçlara kolayca ulaşabildiği ve cinayetleri bu şekilde işlemiş olabileceği ifade edildi.

Savcıların soruşturmayla ilgili olarak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Fransa'da yaşanan bu trajedi, ilk değil. Mart ayında Celine Lasage adlı bir anne, 6 yeni doğmuş bebeğini Rouen'de elleriyle boğarak öldürdüğünü itiraf etmiş ve 15 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında da Veronique Courjault 3 çocuğunu öldürmek ve 2'sini buzluğa koyarak saklamak suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.


Paris / İHA