MedyaFaresi MedyaFaresi

Fox TV, "Kuvva Nikahı" adlı haberinde Kanal D'ye nasıl gol attı?

Kanal D Ana Haber dün gece "Kuvva Nikahı" adlı haberi "sadece bizde" diyerek saatler öncesinden tanıtmaya başladı.Ancak Kanal D'den önce yayına giren Fox Haber öyle bir gol attı ki. İşte ayrıntılar!!!

Eklenme: 03 Ağustos 2007 11:52 - Güncelleme: 19 Şubat 2016 00:48
FOX TV,KANAL D'YE NASIL "GOL" ATTI?.."KUVVA NİKAHI" HABERİ KANAL D'NİN ELİNDE PATLADI!..
Kanal D Ana Haber dün gece "Kuvva Nikahı" adlı haberi "sadece bizde" diyerek saatler öncesinden tanıtmaya başladı.Ancak Kanal D'den önce yayına giren Fox Haber öyle bir gol attı ki...


Fox TV saat 19.00'da yani Kanal D'den yarım saat önce yayına girme avantajını da değerlendirerek haber editörü Ercan Gün tarafından ele geçirilen Kuvva Nikahı görüntülerini yayına soktu.

Böylece Kanal D'nin özel haber olarak sunduğu haber elinde patlamış oldu..

İşte o haber:

Bu da 'Kuvva-i Milliye nikâhı'

İlginç yemin töreniyle gündeme gelen 'Kuvva-i Milliye Derneği', şimdi de kıydığı nikâhla dikkat çekti.

İlk önce Fox Ana Haber'de yayınlanan ilginç yemin töreniyle gündeme gelen "Kuvva-i Milliye Derneği" üyelerinin kıydıkları belirtilen "kuvva nikâhı"ndan ilginç görüntüler yer aldı. Görüntülerde, törende gelin ve damat, "Türk anadan, Türk babadan doğmuş, soyunda dönme olmayan Türk oğlu Türküm ben. Kuvva-i Milliye üyesi olmaktan sonsuz bir gurur duyuyorum" diye yemin ediyor.

Habere göre, ilginç nikah töreni Kuvva-i Milliye Derneği Genel Merkezi'nin İstanbul Kadıköy'deki binasında düzenlendi.

Nikâhı sadece üyeler kıyıyor

Görüntüleri ilk kez yayımlanan törende, sadece "Kuvva-i Milliye Derneği" üyelerince kıyılan "kuvva" nikâhındaki görüntülerde gelin ve damat, ellerini masadaki Kuran ve kılıcın üzerine koyup, sağdıcın seslendirdiği yemini tekrar ediyorlar. Bir kişi de yüksek sesle, "Ellerimi açtım Allah'a yalvardım. 'Allahım' dedim, dayanamıyorum. 'Allahım al canımı' dedim. 'Dayanamıyorum' dedim" diye konuşuyor.

"Yeryüzünde tek bağımsız ve bağlantısız dava var. Burada bulunan insanlar şahit. Biz kimsenin adamı değiliz" diye heyecanlı bir konuşmanın ardından da nikaha geçiliyor ve hediyeler takdim ediliyor.

Nikâhı kıyacak olan kişi, geline Kuran hediye ederken, "Gelin öpüp başına koysun" diyor. Geline bilezik, damada da 2 bin 200 YTL'lik bir çek takılıyor.

Damat, herkese böyle bir yeminle evlenmeyi öneriyor. "Biz resmi nikâhı yaptık. Hoca nikâhı da kıydık. Ama en etkili yeminin bu olacağına inanıyorum. Türkiye'ye sesleniyorum, bu yemini yapın. İnanıyorum ki, bu yeminle boşanmalar azalacaktır" sözlerinin ardından nikâh başlıyor.

Sağdıç yemini okuyor, gelin ve damatla birlikte salondakiler de tekrar ediyor. Uzun yeminin son sözlerinde de şu ifadeler dikkat çekiyor: "İcabında vatan, cumhuriyet ve bayrak uğruna seve seve canımı feda edeceğime namusum ve şerefim üzerine ant içerim. Ne mutlu Türküm diyene."
medyaradar.com