MedyaFaresi MedyaFaresi

Flaş! Şişli'de müdahale başladı yaralılar var! Taksim'de son durum!

Taksim Meydanı'na tüm giriş ve çıkışlar kapatılırken Pangaltı'nda toplanan bir gruba polsi tazyikli suyla müdahale etti ve 1 kişiyi gözaltına aldı.

Eklenme: 01 Mayıs 2009 09:08 - Güncelleme: 07 Mart 2016 23:44
İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim Meydanı araç girişlerine saat 03.00'ten itibaren kapatıldı.

Türk-İş, Hak-İş ile DİSK ve KESK'in öncülüğündeki sendikalarla, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin ayrı ayrı gerçekleştireceği anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında Taksim Meydanı'nda güvenlik önlemleri en üst
düzeye çıkartıldı.

Meydan gece saat 03.00'ten itibaren araç girişlerine kapatılırken, yaya girişlerine üst araması ve kimlik kontrollerinin ardından izin veriliyor. Taksim
Meydanı'nda panzerler eşliğinde çok sayıda polis konuşlandırıldı. Bazı askeri birliklerin de Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi içerisinde konuşlandığı
gözlendi.

Bölgede, Harbiye'den Tarlabaşı istikametine araç trafiği normal olarak işliyor.

Bu arada, Şişli'deki DİSK Genel Merkezinde gece saatlerinden itibaren başlayan toplanmalar sabah saatlerinde arttı.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sabah saatlerinde genel merkeze gelerek, buradaki yetkililere Taksim Meydanı'na makul sayıda girişe izin verileceği yönünde hatırlatma yaptı.

DİSK önündeki gruplar sloganlar atıp halay çekiyor. DİSK çevresinde de çok sayıda güvenlik gücü bulunuyor.

Sendikalar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının toplanma yeri olarak duyurduğu Pangaaltı'nda da çok sayıda polis konuşlandırıldı. Bölgeye seyyar tuvaletler yerleştirildiği gözlendi.
* Polis, çeşitli sendika temsilcilerinin yapacağı yürüyüşler çerçevesinde güvenlik önlemleri için Taksim Meydanı'nı adeta bariyerle kuşattı.

* DİSK binası önünde 1 mayıs hazırlıklarını sürdüren işçi ve sendida temsilcileri, yaptıkları hazırlıkların ardından bina önünde uyuyarak yapacakları yürüyüşü beklediler.

* Öte yandan Taksim esnafı da yaşanacak olumsuzluklara karşılık önlemlerini gaz maskesi alarak yaptı. 3 yıldır Taksim'de çalışan döner ustası, "her ihtimale karşı biz de gaz maskelerini takarak önlemlerimizi alacağız." şeklinde konuştu.

* Sabah saatlerinde askerler ve jandarma ekipleri güvenlik önlemleri çerçevesinde Taksim'e geldi. Askeri araçlar ile Taksim meydanına gelen askerler belirli noktalara yerleştirildi.

Sabah saatlerinde askerler ve jandarma ekipleri güvenlik önlemleri çerçevesinde taksim'e geldi. Askeri araçlar ile taksim meydanına gelen askerler belirli noktalara yerleştirildi.

Etiketler : 1 Mayıs