MedyaFaresi MedyaFaresi

FLAŞ İDDİA! Cem Ermenistan'da yakalandı mı?

Münevver Karabulut cinayetinin sır perdesini aramalaya çalışan polis yetkilileri dururken, helallik parası konusundaki aracıdan şok bir iddia geldi. İşte iddianın ayrıntıları.

Eklenme: 08 Eylül 2009 09:00 - Güncelleme: 17 Kasım 2015 04:58

Münevver Karabulut cinayetinde baba Süreyya Karabulut'a helallik parası konusunda aracılık etmesi ile gündeme gelen Gaziantepli yerel gazeteci Cemil Baran, dün Taksim'de yaptığı açıklamada Cem Garipoğlu'nun Ermenistan'da yakalandığını iddia etti. Baran açıklamasında "1-2 güne kadar müjdeyi alacaksınız. Cem Ermenistan-Rusya arasında yakalandı. Açık ve net söylüyorum. Ayın 25'ine kalmadan, bu bilgi açıklanacak. Bu bilgileri bana Ermenistan'da görev yapmış emekli bir askeri ateşe ulaştırdı. Şu an bürokratik işlemler sürüyor. Cem Garipoğlu'na sahte kimlik, pasaport ayarlayan Hayyam Garipoğlu'dur" iddialarında bulundu. Baran ayrıca açıklamasında "Elimdeki 12 kaset var. Hayyam Garipoğlu benimle görüştüğünü inkar etmeye devam ederse, medyayı dolaşıp, görüşme kasetlerimizi dağıtacağım" dedi.

Öte yandan acılı baba Süreyya Karabulut olay gecesi Cem Garipoğlu'nun evinde 5 pasaport, 2 sahte kimlik ve 700 bin euro para bulunduğunu ancak bunların kayda geçmediğini iddia etti.

Vali Güler: '94 adrese baskın yaptık Cem'i bulamadık'

İstanbul Valisi Muammer Güler, interpolle aranan Cem için Avrupa, Asya ve Amerika'da olduğuna dair ihbarlar alındığını söyledi. İstanbul dışında 38, İstanbul'da ise 56 adrese baskın yapıldığını belirten Güler "Toplamda 165 kişinin ifadesi alındı. Ancak yakalanamadı. Cem'in yakalanması için polisimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Geldiğimiz son süreçte bu zamana kadar beklenen süre kadar beklenmeyecek. Bu sene bitmeden bu dava bitebilir" diye konuştu. Vali Güler Cem'in olay gecesi yakalanıp bırakıldığı iddialarını da yalanladı.

Cerrah: "Hayyam Garipoğlu ile görüşmedim 'Görüştü' diyenlere dava açacağım"

Osmanİye Valisi ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu ile görüştüğü iddiaları üzerine Cerrah adına vekili Avukat Mehmet Köksal açıklama yaptı. Açıklamada "Müvekkilimiz, Hayyam Garipoğlu ile hiçbir şekilde görüşmemiştir. İddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Sorumlular hakkında gerekli hukuki yollara başvuracağız" denildi.