MedyaFaresi MedyaFaresi

Flaş gelişme! Şike soruşturması Galatasaray'a sıçradı!

Şike soruşturması kapsamında Galatasaray'ın Florya Metin Oktay tesislerinde ve Türk Telekom Arena Stadı'nda arama yapıldı.

Eklenme: 04 Ağustos 2011 11:10 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 01:18
ike soruşturması kapsamında polis, Galatasaray'ın Florya Tesisleri'nde Seyrantepe'de TT Arena'nın yönetim katında arama yaptı. Ayrıca yönetici Bülent Tulun'un evi de arandı.

Şike soruşturmasında yeni dalga Galatasaray'a uzandı. Futbolda şike soruşturması kapsamında polis Galatasaray'ın Florya'daki Metin Oktay Tesisleri'nde, Türk Telekom Arena'nın yönetim katında arama yapıldı. Ayrıca Galatasaray Sportif Koordinatörü Bülent Tulun'un evinde de arama yapılıyor.

Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, daha önce yaptığı açıklamada soruşturmada adı geçmeyen bir takımın da olduğunu söylemişti.

GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü, polisin Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaptığı aramayla ilgili bir açıklama yaptı.
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle;
"Yürütülen bir soruşturma kapsamında Sayın Bülent Tulun'un tanıklığına ihtiyaç duyulmuştur. Gerek Sayın Sayın Bülent Tulun, gerekse Galatasaray Spor Kulübü, Emniyet ve Savcılığa her türlü yardımı yapmaktadırlar.
Bu bağlamda Sayın Bülent Tulun, Florya tesislerinde emniyet mensuplarıyla biraraya gelmiştir."

Arama o maçla mı ilgili?

Aramanın 2005-2006 sezonunun son haftasında oynanan Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybettiği 1-1'lik Denizlispor maçı ile ilgili olduğu iddia edildi. O sezon şampiyon olan Galatasaray Kulübü'nün bu maça teşvik primi gönderdiği iddiaları gündeme gelmişti.

Önceki gün bu konu hakkında ifade veren gazeteci Tahir Kum, elinde teşvik primi ile ilgili Fenerbahçe Kulübü içindeki yazışmaların olduğu gerekirse bunları savcılığa verebileceğini ifade etmişti.