MedyaFaresi MedyaFaresi

Flaş gelişme!!! Nokta'ya son nokta!!! Andıç ve günlük iddiaları derginin sonu oldu!!!

Son zamanlarda özellikle Genelkurmay ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef gösteren haberlerin yayınlandığı Nokta Dergisi yaşanan son polis baskınından sonra kapanma kararı aldı. Nokta yönetimi nasıl bu noktaya geldi!!!

Eklenme: 20 Nisan 2007 13:00 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 16:40

Nokta, 12 Eylül' sonrası yaptığı "özgün" dosyalarla Türkiye'de, araştırmacı haberciliğin en önemli merkezi haline gelmişti. Ercan Arıklı'nın sahibi olduğu Gelişim Grubu tarafından çıkarılan Nokta, 1990'lı yıllardan sonra birçok kez el değiştirdi. Masum Türker tarafından satın alınan Nokta, bu dönemde etkinliğini yitirdi. M. Nida Ergenç'e satıldı. Ümit Zileli'nin genel yayın yönetmenliğinde beklenen tiraj yakalanamadı.

Dergi son olarak Ayhan Durgun'a satıldı. Yeni Nokta, Alper Görmüş'ün yayın yönetmenliğinde yeniden çıktı. Derginin Genel Koordinatörü Haluk Örgün, Yazı İşleri Müdürü ise Haşim Akman. Haluk Örgün, daha önce Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Samanyolu TV'de çalışıyordu.

Yeni Medya Basın Yayın A.Ş.'nin yayınladığı Nokta Dergsi'nin sahibi Ayhan Durgun ile genel yayın yönetmeni Alper Görmüş'ün kapanma kararını pazartesi günü yapacakları bir basın toplantısıyla açıklamaları bekleniyor.

medyaradar

Etiketler : nokta