MedyaFaresi MedyaFaresi

FLAŞ! Alperenler, İdil Biret ile Topkapı Sarayı'nda buluştu!

Konser basma olayınının ardından Alperenler ve İdil Biret bugün Topkapı Sarayı'nda bir araya geldi. Yanlarında sürpriz bir isim daha vardı.

Eklenme: 14 Temmuz 2009 17:21 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 04:44

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür elinde bir demet çiçekle Topkapı Sarayı'na girdi. Sanatçı İdil Biret'in ise arka kapıdan giriş yaptığı söylendi. Yanlarında ise tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı vardı. 

Alperenler İdil Biret konserini niçin bastı?

İsteseydik biletli girip içeride olay çıkartırdık!

İlber Ortaylı: Topkapı Sarayı'nda 4. Murat da içki içmiştir

Görüşmede, Alperenler İdil Biret'ten özür diledi. İdil Biret görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Bu hadise bu şekilde tatlıya bağlanmış oldu" dedi.

Alperen ocaklarından yetkililer ise, "Tepkimizin ardından sanatçının şahsıyla alakalı tepkimizin olmadığı organizasyonun konseptiyle alakalı olduğunu söylemiştik. Kamuoyumuz basınımızı ve taraflar da aynı samimiyeti göstermesini umuyoruz. İdil hanım bizi çok sıcak karşıladı. Alperen ocaklarının sanata ve sanatçıya karşı herhangi bir protestosunun olması düşünülemez" dedi.

Topkapuı sarayı Müzesi Müdürü Prof. İlber Ortaylı ise "Çok memnuiyetle duydum ki Alperen Ocakları İdil hanım'ı aramış sarayda görüşülebilir mi denmiş hay hay dedik. Çok memnunum bu işin bu şekilde bitmiş olmasından" şeklinde konuştu.