MedyaFaresi MedyaFaresi

Filiz Taçbaş tabuyu yıktı! Çok mutluyum!

Başarılı oyuncu 'Anadolu Kartalları' adlı filmde oynamış ancak adı afişte yazılmamıştı.

Eklenme: 22 Ağustos 2013 19:15 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 23:52

FİLİZ TAÇBAŞ HUKUK SAVAŞINI KAZANDI

Adı ‘Anadolu Kartalları’ adlı filmin afişine yazılmadığı için yapım şirketi Fida Film’le mahkemelik olan güzel oyuncu Filiz Taçbaş, sonunda hukuk savaşını kazandı. Şirketin 5 bin TL tazminat ödemesi kararı, geçtiğimiz günlerde Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından onaylandı.

Filiz Taçbaş, bundan böyle diğer oyunculara da emsal teşkil edecek bu kararla ilgili olarak SÖZCÜ’ye şu açıklamayı yaptı:

“Her şeyden önce diğer oyuncu arkadaşlarıma da emsal teşkil edecek bir karar onaylandığı için mutluyum. Genelde biz oyuncular yapımcı firmalara karşı uzun yıllardır hep ürkek ve çekimser kaldık. Her zaman haklı olsalar da oyuncular ‘Aman ben ters düşmeyeyim, beni kara listeye alırlar’ endişeleri yaşandı. Kimse hakkını arayıp mahkemelere dava açmadı bu yüzden. Yapımcılar da yapılan tüm sözleşmelerde kendi çıkarlarını kolladılar. Bu davayı açtığım ve kazandığım Fida Film beni kara listesine aldı ama önemli değil. Bundan sonra oyuncular haklarını almak için kesinlikle harekete geçeceklerdir. Bu tabuyu yıkmak gerekiyordu. Ben yıktığım için ayrıca çok mutluyum.”

FİLİZ TAÇBAŞ JARTİYERLİ POZ VERDİ.. FOTO GALERİ

sözcü