Abone Ol

Fettah Tamince'nin FETÖ Borsası ve Rüşvet Pazarlığından Haberi Yokmuş

İşadamı Fettah Tamince, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Erdoğan’ın avukatı Ahmet Kürşat Köhle ile bir savcı arasında kendisinin FETÖ soruşturmasından aklanması için rüşvet pazarlığı yapıldığı iddialarına ilişkin olarak açıklama yapt

Fettah Tamince'nin FETÖ Borsası ve Rüşvet Pazarlığından Haberi Yokmuş

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, pazarlıktan haberi olmadığını öne süren Tamince, kendisinin de avukatlığını üstlenen Köhle'ye dair, “Suçlu mu suçsuz mu bilmiyorum. Öyle bir şey varsa gerekeni yaparım” dedi.

2017 yılında Antalya Cumhuriyet Savcısı olan S.B’nin Fettah Tamince ve eski mütevelli heyeti üyelerinin de şüpheli olduğu iki ayrı soruşturmaya bakarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Kürşat Köhle rüşvet pazarlığı yaptığı öne sürüldü.  Haberde Köhle ile savcı arasındaki rüşvet pazarlığının ise geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildiği, Erdoğan’ın da vekalet verdiği tek avukat olan Ahmet Özel’i arayarak konuya ilişkin bilgi aldığı ve avukat Köhle’nin yetkilerinin alınmasını istediği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel ise rüşvet isteyenin savcı olduğunu öne sürerek konuyu bildiğini ve ellerindeki delilleri Hakimler Savcılar Kurulu’na (HSK) vermediği için pişman olduğunu belirtti.

“Herkesin istediği şey adil yargılanmak”
Tamince iddialara yönelik, “Herkesin istediği şey adil yargılanmak. Onun dışında dilediğimiz, istediğimiz hiçbir şey yok. Herkes herkesle ilgili iddiada bulunabilir, çamur atabilir belge sunabilir. Ama günün sonunda hepimizin güvendiği adaletin yerine gelmesidir. Yoksa dünya hepimize zindan olur.” dedi.

“Avukat suçlu mu suçsuz mu bilmiyorum”
Tamince FETÖ Borsası’ndan habersiz olduğunu söyledi. Tamince şu ifadeleri kullandı:

“Ne benim ne de kardeşimin haberi var. Ne avukatın ne de savcının böyle bir görüşmesinden haberim yok. Avukat suçlu mu suçsuz mu bilmiyorum. Yaptı mı yapmadı mı onu da bilmiyorum. Ancak öyle bir şey varsa gerekeni yaparım. Benim ismimi milyonda bir de olsa kimsenin böyle bir şeye bulaştırmasını izin vermem”

“Rüşvet verecek bir durumum yok”
“FETÖ soruşturmalarından ve davalarından kurtulmak için rüşvet verdiniz mi?” sorusuna Tamince, “Hayır, asla, kesinlikle. Dosyalarım Yargıtay’da değerlendirildi. Oradan da beraat ettim. Rüşvet verecek bir durumum yok. Kendimi her zaman her platformda Allah’a hamdolsun savunmayla ilgili bir sıkıntım yok. Bu konularla ilgili suç işlediğime inanmıyorum. Günün sonunda adaletin verdiği karara saygılı olacağız” yanıtını verdi.