MedyaFaresi MedyaFaresi

FETÖ seçim sonuçlarına ne dedi?

Türkiye 24 Haziran seçimlerini geride bırakırken, sonuçlar kimilerini memnun, kimilerini de mutsuz etti.

Eklenme: 25 Haziran 2018 11:29 - Güncelleme: 25 Haziran 2018 11:41

Oy oranlarının netleşmesinin ardından firari FETÖ’cü isimlerden de dikkat çeken mesajlar geldi. FETÖ’nün firari ismi Tuncay Opçin Twitter’dan, “Emre Uslu haklı çıktı. Hiç bir diktatör seçimle gitmedi. Ancak seçim adına da böylesi bir kepazelik yaşanmadı. MHP miting düzenleyemedi. Düzenlemedi değil, düzenleyemedi. Buna rağmen yüzde 11” ifadelerini paylaştı.

Bir dönem FETÖ’nün yayın organlarında çalışan Kamil Maman ise daha çarpıcı kelimeler kullandı. Maman, Twitter’dan, “Şu cümleye bitiyorum: ‘Halkın iradesine saygı duymak gerek’ Neden saygı duyayım kardeşim. Kendine muhalif herkesi tutuklayan, yolsuzluğa batmış, yalancı, hırsız ve yargılanmamak için yasaları değiştiren bir diktatörün hileyle ve adaletsiz şekilde seçilmesine neden saygı duyayım?” diye yazması dikkat çekti.

Bugün gazetesi gibi Gülenci medyada görev yapan ve hakkında FETÖ suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Yavuz Baydar ise “Sebebi ve yöntemi ne olursa olsun, Türkiye’de rejimin karakteri bu geceden itibaren değişmiştir. Bir yeni dönem başlıyor. Büyük resmi görmeyenin bu olağanüstü zor dönemi anlaması imkansız” diye yazdı.

Adem Yavuz Arslan da Twitter adresinden seçim sonuçlarına ilişkin, “Darbe açıklaması yandaş gazeteciye #Facetime'dan, 'Adam Kazandı' açıklaması yanaşık televizyoncuya #Whatsapp'tan. Sonuçta bütün yollar #Yenikapı'ya çıkıyor...” dedi.

FETÖ firarisi Ergun Babahan da “Gece yarısı asker devreye girdi ve bütün partiler hizaya geldi bence” ifadelerini paylaştı.

Etiketler : FETÖ, seçim, haber