MedyaFaresi MedyaFaresi

Fethullah Gülen, Zekeriya Öz'e mi kızdı?

Fethullah Gülen'in, "Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım. Görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye..." sözlerinin hedefi savcı Zekeriya Öz müydü?

Eklenme: 10 Ocak 2015 18:35 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 08:10

Fethullah Gülen’in, “Dertsiz ıstırapsız insanları görünce, değişik bir mahluk görmüş gibi rahatsızlık duyuyorum. Oh ne güzel karyağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım. Görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye...” sözleri geçtiğimiz günlerde açığa alındıktan sonra kartopu oynayan savcıZekeriya Öz’ü hedef alıp almadığı sorusunu akla getirdi.

Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen son sohbetinde, "Dertsiz ıstırapsız insanları görünce, değişik bir mahluk görmüş gibi rahatsızlık duyuyorum" dedi ve 'bunca olay yaşanırken hâlâ eğlenebilenleri, kartopu oynayanları' sert bir dille eleştirdi. 

" Türkiye 'de umuma bakınca böyle bir durum gördüğünü" söyleyen Gülen, "Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım... Görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye..." ifadelerini kullandı.

ÖZ, KARTOPU OYNAMIŞTI
Gülen'in sözleri görevden alındıktan sonra kar topu oynayan sacı Zekeriya Öz'ü akıllara getirdi.

Zekeriya Öz görevden alındı, kartopu oynadı

HSYK 2. Dairesi tarafından görevden uzaklaştırma kararı verilen Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, 30 Aralık'taadliye çıkışında kararı değerlendirmiş, ardından da bir süre kartopu oynamıştı.