MedyaFaresi MedyaFaresi

Fenerbahçe'ye soğuk duş! Ceza mı geliyor?

Fenerbahçe Beşiktaş maçındaki tezahüratlar nedeniyle Sarı-lacivertliler, Disiplin Kurulu'ndan ceza alırsa Sivas maçını seyircisiz (kadın ve çocuklara) oynayacak

Eklenme: 06 Şubat 2012 12:36 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 02:06

Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinde üç puanın sevincini yaşarken, sahasının seyircisine kapanması tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sarı-lacivertlilerin dünkü karşılaşmada ettiği küfürlerin, karşılaşmanın temsilcisi tarafından rapor edildiği, bundan dolayı Fener’in evindeki Sivasspor karşılaşmasını seyircisiz (kadınlara ve çocuklara) oynayabileceği vurgulandı.

En son 18 Aralık’ta oynanan Trabzonspor karşılaşmasında taraftarın neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratın aynı sezon içerinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 120 bin lira para cezası ödeyen Fenerbahçe, dördüncü ihlalde bir müsabakayı seyircisiz oynayacak, ayrıca 60 bin lira para cezasıyla karşı karşıya kalacak. Temsilcinin ayrıca, iki takım taraftarının birbirlerine meşale atmalarını da rapor ettiği, bundan dolayı iki kulübün de cezayla karşı karşıya kaldığı vurgulandı. Ayrıca emniyet tarafından tespit edilen şahıslar için de ceza davası açılabilecek.