MedyaFaresi MedyaFaresi

Fenerbahçe'den Galatasaray'a salvolar!

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz ve yönetici Deniz Tolga Aytöre FB Tv'ye önemli açıklamalarda bulundu

Eklenme: 01 Mart 2013 19:15 - Güncelleme: 06 Mart 2016 19:46

Fatih Terim’in ceza alması ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı’nın TFF Başkanı ile yemek yemesi konusunda bir yorum yapmayacaklarını söyleyen ve böyle konularda açıklama yapmanın Fenerbahçe’nin genlerinde olmadığını belirten Aytöre, "Fenerbahçe taraftarı olarak Fatih Terim’in başında olduğu bir Galatasaray’la yarışmak isterim. Fatih Terim başında olmasını, Fenerbahçe böyle kazansın diyemem" dedikten sonra, ancak aynı durumda Fenerbahçe hakkında yorumda bulunanların şimdi bir özür ve açıklama yapmak zorunda olduklarını da sözlerine ekledi.

Genel Sekreter Talat Yılmaz ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre, UEFA tarafından cezaya çarptırılmamıza neden olan olaylar ve son günlerdeki gelişmeler hakkında FB TV’de katıldıkları ’Gündem Özel’ programında açıklamalarda bulundular.

Cezaya neden olanlara taraftar denemeyeceğini belirten Deniz Tolga Aytöre: "Öncelikle, Fenerbahçe’nin ceza almasına bilerek neden olan 50-60 kişilik kar maskeli grubu taraftar diye isimlendirmemiz yanlış olur; bu Stadımızı dolduran 50-60 bin cefakar taraftara haksızlık olur, onları yok saymış olursunuz. Açık bir şekilde ifade etmek gerekirse bunlar örgütlü, organize eylemlerdir. Bunları taraftar eylemi olarak geçiştiremeyiz. Bu cezanın nedeni çok açık. Avrupa’da oynadığımız son 13 müsabakanın 12’sinde saha ve seyirci olayları nedeniyle ceza almışız. 13 maçın 12’sinde siz bu eylemleri bile bile, üstelik tüm uyarılara rağmen, takımı, yönetimi başkanınızı provoke etmek amacıyla yapıyorsanız siz bunlara taraftar eylemleri deyip geçiştiremezsiniz. Biz de öyle yapacağız" dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın sermaye artırımları ile ilgili söylemlerine Talat Yılmaz, "Basiretli yönetici tarifi var. Basiretli yönetici kulübün mali tablolarına bakar, gelir ve giderlerini göz önünde bulundurur ve ona göre harcama yapar. Niye ara transferde Fenerbahçe daha makul ölçüde ihtilaçlarını karşıladı? Fenerbahçe Kulübü halka açık olan şirketinde SPK kurallarıyla vergi mevzuatına harfiyen uyarak iş yapar. Biz de hiçbir yanlışlık eleştirel konu olacak iş olmaz. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanı ve yönetimi iflas etmek lafını ağzına almaz. Biz de iflas etmek olmaz. Çünkü ona fırsat vermeyiz" dedi.