MedyaFaresi MedyaFaresi

Fenerbahçe ve Beşiktaş'a borsada UEFA darbesi!

UEFA'da Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın şike soruşturması kapsamında disiplin kuruluna sevk edilmesi iki kulübün borsadaki hisselerini düşürdü.

Eklenme: 10 Haziran 2013 18:40 - Güncelleme: 31 Mart 2016 08:40

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ’A ŞİKE ŞOKU

Fenerbahçe’deki düşüş daha sert gerçekleşti. UEFA’nın resmi sitesinden Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın şike soruşturması kapsamında disiplin kuruluna sevk edilmesi, borsada iki kulübün hisselerinde deprem etkisi yarattı.

UEFA’dan yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe’den Aziz Yıldırım Alaeddin Yıldırım, Mehmet Şekip Mosturoğlu, İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Cemil Turhan Dİsiplin Kurulu’na sevkedilen isimler olurken sarı lacivertlilerin 2 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi isteniyor. Beşiktaş cephesinde ise, Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu Disiplin Kurulu’na sevkedilen isimler olurken siyah Beyazlı kulübün 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi isteniyor.

Bu haberin ardından saat 17:00 itibarıyla iki kulübün hisselerinde büyük düşüş yaşandı. Saat 17:03’te Fenerbahçe hisseleri 32,50 seviyesindeyken haberle birlikte dalgalı bir seyre girdi ve günü düne göre yüzde 6,02’lik düşüşle 31,20 puandan kapadı.

Beşiktaş hisseleri de aynı akıbeti yaşadı. Beşiktaş AŞ hisseleri gün sonunda  yüzde 3,95 kayıpla 1.46 puandan kapadı.

Galatasaray ise yüzde 2,48 düşen BIST 100’de günü artıda kapatan ender hisselerden biri oldu. Galatasaray hisseleri yüzde 0,67 kazançla 30.10 puandan kapandı.

Hürriyet