MedyaFaresi MedyaFaresi

Fatih Portakal'dan Yenikapı'daki araçlara flaş yorum: O yüzsüzleri..

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim sürecinde bahsettiği, israfın kanıtı olarak kiralanan yüzlerce aracı Yenikapı Meydanı'na toplamaya başladı. Fatih Portakal, meydandaki araçların fotoğrafını paylaşarak ''tahsis edilen bu araçların binicilerini de öğrenmek isterim'' dedi.

Eklenme: 05 Eylül 2019 13:43 - Güncelleme: 05 Eylül 2019 15:48

Medyafaresi.com özel haber / Emre Can Gökboğa

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim sürecinde sık sık dikat çektiği israf ve makam araçları konusunda harekete geçti. İBB tarafından ücreti ödenen yüzlerce araç İstanbul’da Yenikapı meydanına getirilmeye başlandı. Araçların toplanmaya başlamasıyla Yenikapı adeta araç sergisine dönüştü.

''O yüzsüzleri yurttaş olarak öğrenmek isterim''

FOX Ana Haber spikeri Fatih Portakal, Yeni Kapı'da toplanan araçların sadece sergilenmesinin yeterli olmadığını belirterek, araçların binicilerini öğrenmek istediğini söyledi.

İşte o paylaşım:

''İhtiyaç dışı ise, tahsis edilen bu araçların binicilerini de öğrenmek isterim. Sadece sergilenmesi anlam ifade etmiyor. O yüzsüzleri yurttaş olarak öğrenmek isterim. Milletin parasını savuranlarandan kime uzanirsa uzansin millet adina hesap da sorulmalı'' paylaşımında bulundu.

Fatih Portakal ayrıca araçlarla ilgili bazı sorular sordu:

Yenikapı’da sergilenen araçlar için sorulması gereken sorulardan biri de şu olmalı: araçlar kaç paraya, hangi koşullarda kiralandı? Değil mi? Bir de araçlara benzin kotası konulmalı. Haksız mıyım? Harcanan para milletin parası.

medyafaresi.com