Abone Ol

Fatih Portakal: Sizlerden çekinip de habercilik yapmayanın gözü kör olsun, dili tutulsun

FOX TV'nin Mersin Devlet Hastanesi hakkındaki haberiyle ilgili 'Devlet organlarını aşağılama', 'Hakaret' ve 'İftira' suçları kapsamında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Sizlerden çekinip de habercilik yapmayanın gözü kör olsun

Hakaret ve iftira davası açılmasına şaşırmadığını belirtten gazeteci Fatih Portakal, "Şaşırmadım bekliyordum.Çünkü ilk iftira davasını Bakan Lutfi Elvan'a biz açtık" dedi.

Her haberin olduğu gibi bu haberinde arkasında olduğunu vurgulayan Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sizlerden çekinip de habercilik yapmayanın gözü kör olsun, dili tutulsun" dedi.

İşte o tweet:

Fatih Portakal: Sizlerden çekinip de habercilik yapmayanın gözü kör olsun, dili tutulsun - Resim: 1

NE OLMUŞTU?

Mersin Şehir Hastanesinde hastaların yaşadığı sıkıntılar, ulaşımın zorluğu ve ayağı kırık vatandaşın haberi FOX Ana Haber'de ekranlara gelmişti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, FOX TV'nin Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili haberine tepki göstermiş ve 'birileri bunlara bu haberleri yaptırıyor' demişti.

31 Mayıs tarihinde Fatih Portakal ise ana haber bülteninde Bakan Elvan'a "O bilgiler neler? Yarına kadar göstermesini istiyorum. Aksi durumda iftira davası açıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Mersin Şehir Hastanesi yönetimi güvenlik kamerası görüntülerini paylaşmış ve 'haberin kurmaca' olduğu iddiasını ortaya atmıştı.ATV Haber, A Haber ve Sabah gibi bazı haber siteleride FOX Haber ve Fatih Portakal'ı yalan haber yapmakla suçlamıştı.

1 Haziran Cuma günü Bakan Elvan'a iftira davası açıtığını duyuran Fatih Portakal ile FOX Ana Haber'de Mersin Şehir Hastanesi haberinin tüm ayrıntıları belgeleriyle ekrana getirildi.

Fatih Portakal, ayağı kırık değil dedikleri vatandaşın kırık raporunu ve röntgen filmini de yayınladı.

Hem hastanın açıklamaları hem Sağlık müdürlüğünün açıklamaları hem de Şehir Hastanesini yapan holdingin açıklamaları FOX Haber’i doğruladı.