MedyaFaresi MedyaFaresi

Fatih Altaylı’dan Şeyma Subaşı'na: Ama bu denli duyarsızlığı da...

Şeyma Subaşı, köşesinde kendisine yönelik 'Köy yanar, k… taranır' yorumunu yapan Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya sosyal medya sayfasından paylaştığı bir videoyla cevap vermişti.

Eklenme: 07 Ocak 2020 11:32 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 11:36

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Şeyma Subaşı’nın kendisine verdiği yanıtını okuduğunu belirterek, “Sizden ricam eğlenmeye devam edin. Bunu da izlemek isteyenlerle paylaşın. Hiç karışmam, haddim değil. Elbette duyarlı olmak zorunda değilsiniz. Ama duyarsız olmak zorunda da değilsiniz. Bu vesile ile size yeni yılda da bol partili, bol eğlenceli ve inşallah özel uçaklı günler dilerim” ifadesini kullandı.

Altaylı, “Yaşam biçiminiz, tercihleriniz tamamen sizi ilgilendirir. Sizden toplumsal bir duyarlılık göstermenizi de isteme hakkına hiçbirimiz sahip değiliz. Hatta samimiyetsiz bir duyarlılıktansa, samimi bir duyarsızlığı tercih ederim. Ki o bile beni ilgilendirmez. Benim size kızdığım mesele, sizden birkaç yaş küçük genç kızların okulda yemek yiyecek para bulamadığı bir dönemde ‘İbiza’ya direk uçak koyun. 9 saat aktarma beklemek zor geliyor’ demenizdi. Elbette duyarlı olmak zorunda değilsiniz” görüşünü savundu.

Fatih Altaylı'dan Şeyma Subaşı'na: Köy yanar, k… taranır

Altaylı’nın yazısı şöyle:

“Şeyma Hanım, 'Şahsıma' verdiğiniz yanıtı okudum.
Çok teşekkür ederim.
Yüzde yüz haklısınız.
Emin olunuz ki, sizden hiçbir beklentim yok.
Ne sizden ne başkasından.
Size yöneltmiş olduğum biraz da abartılı ifade edilmiş eleştirinin ne yaşam tarzınızla, ne yaptıklarınızla bir alakası var.
Lütfen yanlış anlamayın.
Dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.
Hatta beni düzenli okuyor olsaydınız, dilediği gibi yaşamak isteyen kadınların meydan okuyan tavrına saygı duyduğumu bilirdiniz.
Daha önce Didem Soydan ve Eliz Sakuçoğlu gibi medyatik kadınların yaşam tarzlarına yönelik müdahil tavırlara tepki gösterdiğimi, onların sahtekar 'muhafazakarlara' karşı dik duran tavırlarını alkışladığımı da bilirdiniz.
Tabii ki, bilmek ya da okumak zorunda değilsiniz.
Yaşam biçiminiz, tercihleriniz tamamen sizi ilgilendirir.

Şeyma Subaşı'dan Fatih Altaylı'ya olay yanıt

Sizden toplumsal bir duyarlılık göstermenizi de isteme hakkına hiçbirimiz sahip değiliz. Hatta samimiyetsiz bir duyarlılıktansa, samimi bir duyarsızlığı tercih ederim.
Ki o bile beni ilgilendirmez.
Benim size kızdığım mesele, sizden birkaç yaş küçük genç kızların okulda yemek yiyecek para bulamadığı bir dönemde 'Ibiza’ya direk uçak koyun. 9 saat aktarma beklemek zor geliyor' demenizdi.
Elbette duyarlı olmak zorunda değilsiniz.
Ama bu denli duyarsızlığı da insanların gözüne sokmanız gerekmiyor.
'Benim takipçilerim böyle istiyor size ne' derseniz onda da haklısınız ama yine de bu eleştirimi, sizin hayat anlayışınıza veya tarzınıza eleştiri ya da müdahale olarak algıladıysanız emin olun ki, değildi.
Sizden ricam eğlenmeye devam edin.
Bunu da izlemek isteyenlerle paylaşın.
Hiç karışmam, haddim değil.
Elbette duyarlı olmak zorunda değilsiniz.
Ama duyarsız olmak zorunda da değilsiniz.
Bu vesile ile size yeni yılda da bol partili, bol eğlenceli ve inşallah özel uçaklı günler dilerim”